محدودیت‌های کرونایی در صورت همکاری نکردن مردم تمدید می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه تأکید کرد: امیدواریم که مردم در این ۱۵ روز اجرای طرح جدید محدودیت‌های کرونایی با وجود برخی مشکلات اقتصادی، همراهی بیشتری داشته باشند، زیرا در غیر این‌صورت برای حفظ سلامت عموم مجبوریم تعطیلات را تمدید کنیم.

به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند دوشنبه شب در بازدید از سطح شهر کرمانشاه که با همراهی معاون سیاسی و مسوولین اتاق اصناف انجام شد؛ افزود: مشارکت مردم و اصناف قابل تقدیر است و لازم می دانم از همه عزیزانی که در اجرای این طرح مشارکت دارند، تشکر کنم.
وی در این بازدید میدانی از همه نهادهای نظامی، انتظامی و دستگاه های اجرایی نیز تشکر کرد و گفت: در کرمانشاه درصد قابل توجهی از کسبه محدودیت های جدید را رعایت می کنند و ۳۰ درصد اصناف نیز که جزو مشاغل ضروری هستند، باید در حین فعالیت تمامی توصیه های بهداشتی را رعایت نمایند.

مقام ارشد استان به میزان همراهی اصناف و بازاریان در سه روز گذشته اشاره کرد و اذعان داشت: در بازارهای سنتی، اصلی، مرکز شهر و سایر اماکن پرتردد همکاری بسیار مطلوب است اما در برخی شهرک ها متاسفانه شرایط مناسب نیست و مشارکت ۵۰ درصد است، اما در مجموع بیش از ۷۰ درصد اصناف در طرح مشارکت فعال دارند.

وی وضعیت شهرستان‌ها را نیز تشریح کرد و بیان داشت: در شهرستان‌های قرمز و نارنجی براساس پروتکل ابلاغی ۸۰ درصد اصناف در طرح مشارکت دارند که قابل تقدیر است.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: رسانه ها و صدا و سیما نقش بسیار موثری در جلب مشارکت مردم داشته اند که ضمن تداوم فرآیند اقناع سازی، انتظار داریم در روزهای آینده ارتباط قوی تری با مردم برقرار نمایند و رفتار شهروندان مسوولیت‌پذیر را ترویج دهند.

او گفت: از کسبه شهرک های اطراف به ویژه در مسکن، دولت آباد و سایر مناطق نیز درخواست داریم، مشارکت بیشتری داشته باشند و برای حفظ سلامت مردم بازار را تعطیل کنند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها