شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری به ثبات نسبی رسید

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: با وجود اینکه این استان همچنان در اوج شیوع کرونا قرار دارد اما روند افزایشی شیوع در یک ثبات نسبی قرار دارد.

مجید شیرانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این ثبات نسبی چنانچه با مشارکت مردم در اجرای صحیح مصوبات و محدودیت‌های ۲ هفته‌ای همراه شود می‌تواند ما را به مهار روند افزایشی و شکست شیب صعودی ویروس کرونا در استان امیدوار کند.

وی با بیان اینکه این استان همچنان در اوج شیوع ویروس کرونا قرار دارد، گفت: با این وجود درصد مرگ و میر در استان کمتر از کشور است به طوری که در استان تنها سه درصد مبتلایان جان خود را از دست می‌دهند که این رقم در میانگین کشوری ۶ درصد است.

شیرانی تصریح کرد: همچنین بیش از ۸۰ درصد مبتلایان در استان بهبود یافته که نسبت به میانگین کشوری در وضعیت بهتری قرار دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری از کاهش تعداد فوتی‌های کرونا در استان در سومین روز از اجرای محدودیت‌های ۲ هفته‌ای آذرماه خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته چهار فوتی ناشی از کرونا در استان گزارش شده که با احتساب آن مجموع فوتی‌های استان به ۵۸۴ نفر افزایش یافته است.

شیرانی اظهار داشت:هم‌اکنون ۳۳۲ بیمار در بخش‌های ویژه کرونا مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۶۴ بیمار با حال وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

وی خاطر نشان کرد: امید است با همراهی خوب مردم در اجرای محدودیت‌ها در ابتدا تعداد بیماران سرپایی کاهش یابد و سپس یک تا ۲ هفته بعد از آن تعداد بیماران بستری و به فاصله یک هفته پس از آن تعداد مرگ‌ و میر ناشی از کرونا کاهش پیدا کند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها