جدیدترین عملیات نیروهای امنیتی عراق علیه بقایای داعش

بغداد- ایرنا- نیروهای امنیتی عراق در جدیدترین عملیات جداگانه خود تعدادی مخفیگاه‌های بقایای گروه تروریستی داعش را در استان الانبار منهدم و شماری از تروریست‌ها را در استان‌های صلاح‌الدین و سلیمانیه دستگیر و یک مخفیگاه سلاح آنها را کشف کردند.

به گزارش ایرنا، نیروهای امنیتی عراق در جدیدترین عملیات خود، مناطق صحرایی غرب استان الانبار را بازرسی کرده و تعدادی مخفیگاه‌های بقایای گروه تروریستی داعش را منهدم کردند.

یک منبع امنیتی در فرماندهی سازمان «الحشد الشعبی» در استان الانبار روز دوشنبه اعلام کرد: نیروهای امنیتی امروز به مناطق صحرای بخش «الرطبه» در غرب استان الانبار یورش برده و آنجا را به طور گسترده بازرسی کردند.

این منبع در گفت وگو با خبرگزاری «العهد نیوز» عراق افزود: این عملیات پس از دریافت اطلاعات مبنی بر وجود افرادی در این مناطق که در حملات به نیروهای امنیتی و شهروندان دست داشتند، صورت گرفت.

وی تصریح کرد: ده‌ها تونل و مخفیگاه در این مناطق صحرایی وجود دارد که در دوره سیطره داعش در این مناطق ایجاد شدند و نیروهای امنیتی توانسته‌اند اکثر آنها را تخریب کنند.

همزمان نیروهای امنیتی در استان الانبار توانستند با عملیات آدم‌ربایی عناصر گروه داعش مقابله کرده و یک راننده کامیون را آزاد کنند.

«عماد مشعل» شهردار منطقه الرطبه گفت که عناصر داعش پس از مقابله نیروهای امنیتی به مناطق صحرایی گریختند.

در همین حال، نیروهای سازمان الحشد الشعبی عراق روز دوشنبه با انجام عملیات در منطقه «الصینیه» در استان صلاح الدین برای تعقیب بقایای عناصر گروه تروریستی داعش، یک مخفیگاه سلاح را کشف و ضبط کردند.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق نیز اعلام کرد که یک سرکرده گروه داعش را در استان سلیمانیه در شمال این کشور دستگیر کرده است.

واحد اطلاعات پلیس فدرال عراق نیز از دستگیری دو زن خبر داد که با چهار تروریست دیگر سه ماه پیش دهدار روستایی را در بخش «سامرا» در استان صلاح الدین به انگیزه‌های تروریستی ترور کرده بودند.

با وجود عملیات‌ مختلفی که نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی مناطق این کشور از وجود تروریست‌های داعش انجام می‌دهند، عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

سرخط اخبار جهان