آخرین اخبار از روز سوم محدودیت های کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه در صورت عدم رعایت پروتکل ها ، بازار اصلی ترین کانون انتقال این بیماری است، گفت: تاکنون بازاریان و اصناف شهرهای استان همکاری خوبی در اجرای طرح های مقابله با بیماری کرونا داشته اند.

آذر صفایی نیا در ادامه روند بازدید از وضعیت رعایت دستور العمل های ستاد ملی مقابله با کرونا در دستگاه های اجرایی و سطح شهرهای مختلف استان امروز از کمیته امداد، سطح بازار شهر یاسوج، ورودی و خروجی های مرکز استان و پلیس راه بازدید کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اجرای " طرح مدیریت هوشمندمحدودیت ها"در شهرستان های ۹ گانه استان خبر داد و گفت: طبق توافقات و دستورات کمیته ملی کرونا اجرای این طرح برای حفظ سلامت مردم بوده و  از ورود هر گونه افراد غیربومی جلوگیری می شود.


وی افزود: تردد خودرو های درون شهری در وضعیت قرمز از ساعت ۹ شب تا ساعت ۴ صبح روز بعد ممنوع است و متخلفان مشمول جریمه می شوند.

صفایی نیا هدف از این طرح‌ را تشدید نظارت بر پروتکل‌ های بهداشتی و اعمال قانون، تست گسترده هدفمند و هوشمند در سطح استان، قرنطینه افراد مبتلا و رهگیری آنان در سطح جامعه، آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی، حفاظت از گروه‌ های آسیب پذیر سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای‌، ایجاد محدودیت هدفمند، تقویت فرآیند درمان سرپایی، کاهش حداکثری موارد بستری و قرنطینه افراد عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه طرح «مدیریت و کنترل اپیدومی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور» نیز در دستور کار قرار دارد، بیان کرد: براساس طرح یاد شده شهرها به سه وضعیت قرمز، نارنجی و زرد تقسیم شده و براساس همان وضعیت‌ ها هر هفته توسط وزارت بهداشت به روز خواهد شد و  تصمیم نهایی در این زمینه گرفته می شود.


معاون استاندار با بیان اینکه مدارس و دانشگاه‌ ها غیرحضوری هستند، گفت: در خصوص حضور کارکنان در شرایط اعلامی شهرستان ها به صورت قرمز یک سوم از کارکنان، وضعیت نارنجی ۵۰ درصد و در وضعیت زرد دو سوم کارکنان با برنامه ریزی و تشخیص مدیران دستگاه‌ های مربوطه حضور خواهند داشت.

وی در خصوص بازدید از بازار، عنوان کرد: از بازاریان گروه شغلی یک نیز خواسته شده است تا نسبت به استفاده از ماسک و تشویق مردم به رعایت فاصله اجتماعی اقدام کنند.

صفایی نیا با تاکید بر اینکه مردم نیز باید نسبت به رعایت بهداشت فردی توجه ویژه داشته باشند، گفت: استفاده از ماسک از ضرورت های حضور در بازار است.

وی همچنین در خصوص بازدید از دستگاه های اجرایی، اظهار داشت: تیم های بازرسی جهت بررسی رعایت پروتکل های بهداشتی در دستگاه های اجرایی به تمامی شهرستان های استان اعزام و وضعیت آن دستگاه بررسی خواهد شد و اگر دستگاهی کم کاری کند مدیر باید پاسخگو  باشد.

امار جانباختگان کووید۱۹ کهگیلویه و بویراحمد به ۲۹۴ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کووید۱۹ استان به ۲۹۴ نفر خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۶ هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در شهرستان های گچساران، بویراحمد و چرام جان خود را از دست دادند.

پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۴۲۵ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۶۴ بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٨ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۴۸۷۷ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

 وی اذعان داشت: از ۴۵۸ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، حدود ۵۰ درصد نمونه ها مثبت و بیشترین موارد در شهرستان های  بویراحمد ( ٦٠ درصد)، گچساران( ١٨ درصد )، باشت( ٩درصد)، دنا( ٧ درصد) و بقیه موارد در شهرستان های چرام و بهمئی بودند.


وی خاطر نشان کرد: خطر در کمین یکایک هم استانی هاست و اگر پروتکل های بهداشتی از جمله پرهیز از برگزاری دورهمی ها، فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک رعایت نگردد، کسی از کمند این بیماری در امان نخواهد ماند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: کنترل این بیماری نیازمند همدلی و همراهی کامل  مردم و مسئولین است.  

وی خاطر نشان کرد: بیمارانیکه در قرنطینه می باشند باید روزانه توسط مراقبین بهداشت و بهورزان مورد ارزیابی قرار گیرند و اگر بیماری آنها تشدید شود باید به بیمارستانهای معین کرونایی در استان مراجعه نمایند تا خدمات درمانی مورد نیاز را دریافت نمایند و چنانچه نیاز به بستری داشتند در زمان مناسب بستری و درمان آنها شروع شود.

افتتاح و راه اندازی مرکز شماره ۳ نمونه گیری کووید ۱۹ در شهر یاسوج

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد از افتتاح و راه اندازی مرکز شماره ۳ نمونه گیری کووید ۱۹ در شهر یاسوج خبر داد.

محمد یزدان پناه اظهار داشت: طبق دستور ریاست دانشگاه مبنی بر راه اندازی مرکز شماره ۳ نمونه گیری، جهت افزایش تعداد نمونه ها در شهرستان و شناسایی هرچه سریعتر مبتلایان، قرنطینه و دیگر مداخلات درمانی و همچنین جهت رفاه حال همشهریان به منظور جلوگیری از تجمع مراجعه کنندگان تست کووید ۱۹ در مراکز ۱۶ ساعته و خطرات ناشی از انتقال این بیماری به دیگر مراجعه کنندگان مبادرت به راه اندازی مرکز شماره ۳ کووید ۱۹ در بیمارستان شهید رجایی یاسوج نمودیم.

وی افزود: نوبت دهی این مرکز همانند نوبت دهی مراکز ۱۶ ساعته است و فقط افرادی در این مرکز پذیرش می شوند که توسط پزشک مراکز ۱۶ ساعت ویزیت شده باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها