گوشت مرغ در بازار خراسان شمالی تک‌نرخی می‌شود

بجنورد- ایرنا- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: گوشت گرم مرغ با قیمت تنظیم بازار از فردا به اندازه نیاز تامین شده و بر این اساس مشکل ۲ نرخی بودن این محصول در استان حل خواهد شد.

محمد محمدزاده دوشنبه شب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، قرار است از فردا روزانه ۴۰ تا ۴۵ تن گوشت مرغ، معادل نیاز مصرف استان تامین و در بازار عرضه شود.

وی گفت: در چند روز اخیر به علت کمبود تولید مرغ در سالن های مرغداری استان، تامین مرغ زنده به اندازه نیاز استان با مشکل روبه رو شد، به طوری که از ۲۸ آبان تا امروز، میزان مرغ زنده جوابگوی نیاز هم استانی ها نبود.

محمدزاده اظهار داشت: بر این اساس بخش زیادی از مرغ زنده مورد نیاز از سایر استان ها تامین و در کشتارگاه های استان کشتار و روانه بازار شد.

وی گفت: اکنون مرغ های سالن های مرغداری استان آماده عرضه شده است و از فردا تا پایان آذرماه به اندازه نیاز استان مرغ زنده تامین می شود و مشکلی در تامین مرغ زنده به قیمت تنظیم بازار نخواهیم داشت.

وی افزود: با توجه به اینکه قیمت مرغ زنده و نیز گوشت مرغ کشتار روز در دیگر استان ها، بسیار بالاتر از خراسان شمالی است، احتمال سوء‌استفاده و تخلف توسط افراد سودجو وجود دارد و ممکن است این محصول از استان خارج شود که می طلبد نظارت ها و بازرسی ها بیشتر انجام شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: خراسان شمالی تنها استانی است که تامین و توزیع گوشت مرغ به قیمت مصوب را اجرایی کرده است و بر این اساس قیمت این محصول قیمت این کالا از سایر استان ها، پایین تر است.

محمدزاده با اشاره به اینکه بر اساس اعلام مرغداران و برنامه ریزی های انجام شده، تامین مرغ زنده به قیمت تنظیم بازار در استان تا پایان آذرماه جاری مشکلی ندارد، گفت: مرغداران مکلفند به نسبت یارانه ای که دریافت می کنند مرغ زنده را به قیمت مصوب تحویل و عرضه کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی افزود: تلاش داریم تا گوشت مرغ تنظیم بازار به دست مصرف کنندگان استان برسد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ کشتار روز در خراسان شمالی ۱۹۷ هزار و ۵۵۰ ریال مصوب شده است.  قیمت مصوب خرید مرغ زنده از مرغداران هم به ازای هر کیلوگرم، ۱۳۷ هزار و ۵۵۰ ریال تعیین شده است.

سالانه حدود ۲۲ هزار تن گوشت مرغ در استان خراسان شمالی مصرف می شود که حدود ۶ هزار تن از این رقم از دیگر استان ها تامین می شود.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در نواحی روستایی زندگی می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها