مراسم مرحوم راستگو فقط در خواجه ربیع مشهد برگزار می‌شود

مشهد- ایرنا- برادر مرحوم حجت الاسلام محمد حسن راستگو از کارشناسان مسائل کودک و نوجوان گفت: به خاطر محدودیتهای ایجاد شده ناشی از کرونا، مراسم مربوط به این مرحوم در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) انجام نمی‌شود و فقط در خواجه ربیع مشهد انجام خواهد شد.

مهدی راستگو دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مراسم طواف و نماز بر پیکر این مرحوم امشب در حرم مطهر حضرت معصومه (س) در قم برگزار شد و نماز میت توسط آیت الله علی اکبر سیفی مازندرانی از اساتید درس خارج حوزه علمیه اقامه شد.

وی ادامه داد: مراسم خاکسپاری و تشییع پیکر مرحوم راستگو ساعت ۹ روز سه‌شنبه در خواجه ربیع مشهد برگزار می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن راستگو از کارشناسان مسائل کودک و نوجوان دوم آذر ماه در سن ۶۷ سالگی در قم دارفانی را وداع گفت.

وی در سال ۱۳۳۲ هجری شمسی در شهر مشهد به دنیا آمد. سال دوم دبیرستان وارد حوزه علمیه مشهد و سپس برای ادامه تحصیل وارد حوزه علمیه قم شد.

آن مرحوم سالهای متمادی به ‌عنوان کارشناس در برنامه‌های متنوع تلویزیونی حضور داشت و برای کودکان و نوجوانان مسائل دینی و مذهبی را تبیین می کرد.

حجت الاسلام راستگو مبتکر برنامه ویژه تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان به صورت کلاس، اردو، دروس کلاسیک برای مربیان پرورشی، مراکز تربیت معلم و حوزه های علمیه و صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران بود.

تحقیقات او در زمینه های عقاید، تعلیم و تربیت، روانشناسی، اخلاق، احکام، تاریخ، قصص قرآن، قصص کودکان و نوجوانان، مشاوره و راهنمایی، تفسیر قرآن، مسائل اجتماعی، ادبیات عرب، ادبیات فارسی، شعر و برنامه ریزی درسی بود.

در پی درگذشت حجت الاسلام راستگو، رییس جمهوری، حجت الاسلام سید حسن خمینی و تعداد دیگری از مسوولان پیام تسلیت صادر کردند.

شورای اسلامی شهر مشهد نیز طی پیامی درگذشت حجت‌الاسلام راستگو را تسلیت گفت.

در بخشی از این پیام آمده ‌است: حجت الاسلام راستگو، پژوهشگر فقه و اصول و کارشناس حوزه آموزش و تعلیم، در روزگاری که جامعه نیاز مبرم به آموزش‌های ساختاری برای نسل کودک و نوجوان و آماده کردن ایشان در مسیر زندگی متعهدانه و دین‌مدار داشت، با کلام شیوا، نافذ و ادبیات جذاب، مبتکر شیوه خاصی از آموزش و تفریح برای کودکان شد تا در تحمل بار آموزش و فرهنگ‌سازی آینده‌سازان ایران اسلامی نقش مهمی ایفا کند.

این پیام می‌افزاید: اگر فقط همین نقش را در شخصیت فرهیخته و دانشمند آن مرحوم مورد توجه قرار دهیم، می‌توان به جایگاه شایسته و درخور ایشان در عالم باقی مطمئن بود، با انبوهی از حسرت از دست دادن ایشان، این سوگ تلخ را به تمام مردم ایران به ویژه مردم مشهد که از منبر درس‌های مفرح ایشان خاطره و یادگار دارند، علمای حوزه‌های علمیه و خانواده محترمشان تسلیت می‌گوییم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها