جوان بوکانی به فینال جشنواره ملی سفیران بشردوستی راه یافت

مهاباد- ایرنا- رییس هلال احمر بوکان گفت: "هادی احمدی" عضو مرکز امور جوانان هلال احمر این شهرستان به فینال دومین جشنواره ملی سفیران بشردوستی با موضوع "آسیب ستیزی و مسابقه فن سخنوری" کشور راه پیدا کرد.

انور بیادار روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دومین جشنواره ملی سفیران بشردوستی با موضوع آسیب ستیزی و مسابقه فن سخنوری ویژه اعضای کانون‌های دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر به میزبانی استان قزوین برگزار شد.

وی ادامه داد: این جشنواره به دلیل بیماری شیوع بیماری کرونا به صورت آنلاین و با حضور داوران و اعضای شرکت کننده برگزار شد و نفرات برتر تعیین شدند.

رییس هلال احمر بوکان افزود: ۳۵۰ اثر به جشنواره  ارسال شده بود که ۷۰ اثر به مرحله نهایی راه پیدا کرد که ۱۶ اثر آن به زبان انگلیسی ارایه شده بود که اثر امدادگر بوکانی از میان این آثار انتخاب و به مرحله فینال راه پیدا کرد.

وی اظهار داشت: در مجموع از میان آثار ارسالی به بخش سخنوری فارسی و انگلیسی، هفت اثر متعلق به اعضای جوان هلال احمر آذربایجان‌غربی است.

بیادار افزود: در بخش سخنوری فارسی "راحله فخر آذر"، "فاطمه اصغری"، "پیمان مام شریفی"، "راستی"،"روناک رسولی " انتخاب و همچنین در بخش سخنوری انگلیسی، "اسری رحمانپور" و "هادی احمدی" برای شرکت در فینال این جشنواره انتخاب شدند.

وی با اشاره به اینکه مرحله نهایی نیز در نیمه دوم آذرماه امسال به صورت آنلاین برگزار می‌شود، افزود: علم و آگاهی و فن بیان در این جشنواره از عناصر ضروری در تبیین مفاهیم بشردوستی است و جوانان علاقه‌مند و اهل اندیشه در حوزه مطالعات رفتارهای بشردوستانه در این جشنواره با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی گفت: هادی احمدی در سال ۱۳۹۷ نیز توانست جواز حضور در کنفرانس جوانان آسیا و اقیانوسیه را دریافت و به این کنفرانس دعوت شود؛ وی همچنین در سال ۱۳۹۸ مورد تقدیر دبیرکل صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر قرار گرفته است.

هلال احمر بوکان دارای بیش از ۱۰۰ امدادگر آموزش دیده تخصصی در حوزه امداد و نجات، جاده‌ای، کوهستان، سیلاب و اسکان اضطراری است؛ علاوه بر این ۵۰۰ نفر امدادگر، ۵۰۰ داوطلب و ۵۰۰ نفر عضو سازمان جوانان در هلال احمر فعالیت دارند.

شهرستان بوکان در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها