مرغ تولیدی پاییز امسال، هفته جاری وارد بازار آذربایجان‌غربی می‌شود

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: سه میلیون قطعه جوجه‌ریزی از ابتدای مهر سال جاری در مرغداری‌های استان انجام شده‌ و از هفته جاری به تدریج مرغ گرم وارد بازار مصرف می‌شود.

رسول جلیلی روز دوشنبه در جریان بازدید از مرغداری گوشتی ۲۴۰ هزار قطعه ای شهرستان ارومیه افزود: کمبودی از نظر تولید گوشت مرغ در استان وجود ندارد و لازم است تا نظارت دقیق بر نحوه توزیع توسط دستگاه های مسوول در استان اعمال شود.

وی اضافه کرد: بیش از چهار میلیون قطعه در آبان ماه سال جاری در مرغداری های استان جوجه ریزی شده‌است که در ماه های پایانی سال وارد بازار می‌شود.

رییس سازمان جهاد  کشاورزی آذربایجان غربی بیان کرد: به منظور تعدیل قیمت‌ها در سطح بازار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و افزایش قیمت مرغ گرم طی روزهای گذشته، تاکنون ۴۵۰ تن مرغ منجمد آماده طبخ در سطح استان در آبان ماه توزیع شده‌است و این روند همچنان ادامه دارد. 

جلیلی ادامه داد: قیمت مصوب مرغ منجمد آماده طبخ برای مصرف کننده ۱۵۰ هزار ریال تعیین شده است که با اخد حواله از سازمان صنعت، معدن و تجارت توسط عاملان توزیع می شود.

سرانه مصرف گوشت مرغ در کشور ۳۰ تا ۳۱ کیلوگرم و در استان ۲۷ کیلوگرم است که آذربایجان غربی از نظر تولید در این بخش جزو ۱۰ استان پیشتاز کشور است.

آذربایجان غربی دارای بیش از ۷۰۰ واحد مرغداری است و این استان جزو استانهای دارای زنجیره کامل مرغ در کشور محسوب می‌شود.

در روزهای اخیر کمبود مرغ در بازار ارومیه و به تبع آن استان موجب بروز صفهای طولانی در مقابل مراکز عرضه شده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها