۲۲ طرح عمرانی  طی هفته بسیج در خلخال بهره‌برداری می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خلخال از بهره برداری ۲۲ طرح عمرانی و آبادانی بسیج سازندگی در این شهرستان طی هفته بسیج خبر داد.

سرهنگ جهانبخش عطایی  روز سه‌شنبه در آیین افتتاح طرح آبرسانی روستای خداقلی قشلاقی به طرح‌های عمرانی قابل افتتاح در هفته بسیج اشاره کرد و گفت: این طرح‌ شامل سه طرح آبرسانی به روستاهای محروم ، احداث ۲ واحد خانه محرومان و ۱۷ طرح عمرانی در حوزه‌های مختلف در روستاها است.

افزود: برای خدمت‌رسانی به مناطق محروم روستایی طرح آبرسانی به روستای محروم خداقلی قشلاق از توابع بخش مرکزی و ۲ طرح آبرسانی به روستاهای بخش شاهرود امروز آغاز شد.

وی اظهارداشت: اهالی روستای خداقلی قشلاق از ۲۰ سال گذشته به لحاظ نبود آب شرب سالم در روستا با مشکل تامین آب شرب مصرفی مواجه بودند که با ورود بسیجیان به این موضوع و اجرای طرح آبرسانی و منبع ذخیره آب در این روستا مشکل حل شد.

سرهنگ عطایی گفت: برای آبرسانی به روستای خداقلی قشلاق که دارای یک منبع کهنه، ناسالم و غیربهداشتی بود، بیش از ۵۶۰ میلیون ریال از محل اعتبارات بسیج سازندگی هزینه شده و با ساخت ۲ منبع آب و اتصال خط لوله به منابع آب و نیز احداث خط انتقال آب به روستا، آب شرب بهداشتی و سالم در اختیار اهالی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در هفته بسیج ۲۲ طرح عمرانی و آبادانی در روستاهای خلخال افتتاح خواهد شد، افزود: تلاش سپاه برای احداث پل و بهسازی راه‌های ارتباطی روستایی در کنار توجه و اجرای طرح‌های آبرسانی و کشاورزی مناطق محروم روستایی ادامه خواهد داشت.

وی  یکی از نیازهای اصلی اهالی روستا بویژه در فصل سیلاب و طغیان رودخانه را ساخت پل و بهسازی راه‌های ارتباطی روستایی شهرستان ذکر کرد.

حجت‌الاسلام کریم اسدی، امام جمعه خلخال نیز با قدردانی از خدمات ارزشمند بسیج و سپاه در ارائه خدمات مختلف به روستاییان گفت: آبرسانی و تهیه آب سالم و بهداشتی برای ادامه زندگی مردم در هر منطقه سفارش و تاکید ائمه اطهار (ع) است و با حضور بسیج در عرصه سازندگی و اجرای پروژه‌های عمران روستایی ، مشکل اصلی اهالی روستاهای مواجه با مشکل کمبود آب حل شده است.

وی افزود: در هر زمان و هر مکانی که نیاز به حضور بسیج بود، این نیروی خستگی‌ناپذیر در عرصه حاضر شده و با انجام کارهای موفق، رضایت مردم را جلب کرده است.

خلخال در جنوب اردبیل قراردارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها