جریان صدر عراق هوادارانش را برای تجمع حمایتی از مقتدا صدر فراخواند

بغداد – ایرنا- جریان صدر عراق امروز /دوشنبه/ از هواداران خود خواست تا جمعه هفته جاری برای حمایت از «مقتدا صدر» رهبر این جریان در استانهای عراق به جز دو استان کربلای معلی و نجف اشرف تجمع کنند.

به گزارش ایرنا، رسانه های عراقی با انتشار این خبر اعلام کردند که کمیته نظارت بر اعتراضات جریان صدر در بیانیه ای از هواداران این جریان خواسته است تا "برای حمایت و تایید مقتدا صدر" رهبر جریان صدر عصر جمعه آینده در میدان «التحریر» در مرکز بغداد و سایر استانها به جز استان های کربلای معلی و نجف اشرف با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تجمع کنند.

به نوشته این رسانه ها، این کمیته از هواداران جریان صدر خواسته است تا پرچم های عراق را در دست داشته باشند و سرودهای میهن پرستانه و در دوستداری آل صدر سردهند.

کمیته نظارت بر اعتراضات جریان صدر امروز در بیانیه خود ابتدا خواستار برگزاری تجمع در روز سه شنبه شده بود اما سپس در بیانیه دیگری اعلام کرد که این تجمع جمعه هفته جاری برگزار خواهد شد.

مقتدا صدر رهبر جریان صدر یکشنبه شب در توییتی، حمایت از این جریان برای ورود به انتخابات پارلمانی زودهنگام آینده عراق را در گرو امکان دستیابی به پست نخست وزیری دانسته بود.

رهبر جریان صدر عراق در این توییت درباره انتخابات پارلمانی زودهنگام آینده عراق نوشت: اگر زنده بودم و دنیایی باقی بود.. رویدادها را از نزدیک به دقت دنبال خواهم کرد و اگر دیدیم که انتخابات به یک اکثریت (صدری) در پارلمان منجر خواهد شد و آنها به پست نخست وزیری دست خواهند یافت و در نتیجه خواهم توانست آنها را یاری کنم و همانطور که با یکدیگر برای تکمیل پروژه اصلاحات از داخل پیمان بستیم، تصمیم به ورود شما به انتخابات خواهم گرفت.

وی افزود: علتی که باعث سوگندم برای عدم ورود به انتخابات شد، مرتفع شده است.. این فقط برای آن است که عراق را از فساد و دنباله روی و انحراف رهایی دهیم.

«علی اللامی» نماینده پارلمان عراق از ائتلاف «سائرون» مورد حمایت جریان صدر نیز پیشتر گفته بود که جریان صدر از جایگاه بالایی در میان مردم برای انتخابات پارلمانی زودهنگام آینده برخودار است و پیش بینی کرده بود که در پارلمان بعدی بیش از ۵۴ کرسی را کسب کند.

وی افزود احتمال دارد که یک نخست وزیر از جریان صدر ببینیم؛ به شرط آنکه این جریان بتواند اکثریت آرای پارلمان را به دست آورد.

انتخابات زودهنگام پارلمانی عراق قرار است ششم ژوئن ۲۰۲۱ (نیمه خرداد ۱۴۰۰) برگزار شود. رییس جمهوری عراق ۱۵ آبانماه جاری قانون جدید انتخابات این کشور را پس از تصویب در پارلمان، تایید کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha