«آلِکنو» به‌طور رسمی سرمربی تیم ملی والیبال ایران شد

تهران- ایرنا- «ولادیمیر آلکنو» با امضای قرارداد، به طور رسمی سرمربی تیم ملی والیبال مردان ایران شد.

به گزارش ایرنا، براساس اعلام فدراسیون والیبال، قرارداد سرمربی تیم ملی والیبال ایران امروز (دوشنبه) پس از امضای دکتر محمدرضا داورزنی رییس فدراسیون والیبال رسمی شد.

زمان حضور آلکنو در ایران، از فروردین‌ماه سال آینده است و براساس این قرارداد، هدایت تیم ملی والیبال کشورمان تا پایان بازی‌های المپیک توکیو برعهده این مربی باتجربه اهل روسیه خواهد بود.

«محمدرضا داورزنی» رییس فدراسیون والیبال پس از امضای قرارداد آلکنو، گفت: طبق قرارداد، حضور سرمربی تیم ملی از فروردین‌ماه سال آینده خواهد بود، اما وی کار خود را از اول آذرماه شروع کرده است تا ملی‌پوشان والیبال ایران با آمادگی بیش‌تر در دو رویداد مهم سال ۲۰۲۱ (لیگ ملت‌ها و بازی‌های المپیک توکیو) شرکت کنند.

داورزنی تصریح کرد: آلکنو تا زمان شروع اردو در ابتدای سال آینده، لیگ‌های داخلی و خارجی را رصد خواهد کرد که شناسایی بهترین بازیکنان ایران برای دعوت به تیم ملی براساس آخرین عملکرد آنان، از جمله این اهداف است.

وی به حضور توماس توتولو در کادر تیم ملی والیبال ایران به عنوان دستیار آلکنو اشاره کرد و گفت: دیگر اعضای کادر فنی تیم ملی ایرانی خواهند بود.

آلکنو سه بار تیم ملی روسیه را در بازی‌های المپیک هدایت کرده است. روس‌ها در المپیک ۲۰۰۸ پکن با آلکنو برنز گرفت، در ۲۰۱۲ لندن طلایی شد و در ریو ۲۰۱۶ به مقام چهارم رسید. حالا او می‌تواند با حضور در المپیک توکیو، چهارمین المپیک پیاپی خود را در ۵۳ سالگی تجربه کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha