۱۰۷ نیروگاه خورشیدی کوچک برای نیازمندان هرمزگان ایجاد شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۰۷ واحد نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس پنج کیلوواتی باهدف خودکفایی اقتصادی برای نیازمندان زیرپوشش این نهاد ایجادشد.

علی الهیاری عصر دوشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: هزینه ساخت این نیروگاه‌ها ۵۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال بوده که ۵۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن از محل تسهیلات بدون بهره(قرض‌الحسنه )کمیته امداد و اعتبارات بانکی و سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال نیز مشارکت خیران است.
وی بیان داشت: باتوجه به قرارداد ۲۰ ساله شرکت توزیع برق هرمزگان برای خرید برق تولیدی نیروگاه‌های خورشیدی، احداث این نیروگاه‌ها سبب ایجاد درآمد پایدار برای خانواده‌های تحت حمایت بویژه در مناطق روستایی شده و ضمن جلوگیری از مهاجرت به شهر، برای زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های تحت حمایت که توان کار فیزیکی نداشته، منبع درآمد مناسبی ایجاد می‌کند.
مدیرکل کمیته امداد هرمزگان اظهارداشت: این نهاد به ‌منظور توانمندسازی خانواده‌های نیازمند و باهدف اشتغال‌زایی و درآمد پایدار تاکنون ۱۶۰ واحد نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس پنج کیلو واتی برای این خانواده‌ها احداث و راه‌اندازی کرده است.

الهیاری ابرازداشت: تولید انرژی برق یکی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی و به عنوان یکی از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر در کشور به شمار می آید.
درحال حاضر ۹۱ هزار و ۵۶۸ خانوار درقالب ۲۲۱ هزار و ۴۵۱ مددجو (شامل ۶۴ هزار و ۵۲۷ خانوار روستایی و ۲۷ هزار و ۴۱ خانوار شهری) تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان هستند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها