۴۰ واحد صنفی و اداری در درگهانِ قشم پلمب شد

قشم- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم گفت: ۳۶ باب واحد صنفی و چهار واحد اداری از جمله ۲ بانک در شهر درگهان این شهرستان به دلیل رعایت نشدن دستورالعملهای بهداشتی در پیشگیری از ویروس کرونا پلمب شد.

حمیدرضا بهزادی عصر دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: تا کنون در طرح تشدید بازرسی در شهر درگهان و روستاهای این شهر، ۷۶۱ واحد صنفی و اداری توسط محافظان سلامت بازدید و نظارت شده است.

وی ادامه داد:  همچنین تا کنون برای ۲۲۲ واحد صنفی اخطار ۴۸ ساعته کتبی صادر و چهار واحد نیز به دادگاه معرفی شد.

مدیر شبکه بهداشت قشم تصریح کرد: حفظ سلامت مردم در پیشگیری از ویروس کرونا دغدغه اصلی شبکه بهداشت و درمان است که در همین راستا نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی در واحدهای صنفی انجام شد.

وی افزود:  این امر با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ، فرمانداری، اداره اصناف و اداره صنعت و معدن در قالب طرح تشدید بازرسی به اجرا درآمد.

بهزادی با اشاره به اهمیت ارتقای آگاهی مردم از پیامدهای رعایت نشدن موازین بهداشتی، ادامه داد: با تلاش و همدلی مهندسان بهداشت محیط، به یکهزار و ۱۰۶ نفر از متصدیان واهدهای مختلف آموزش‌های لازم ارائه شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ۱۰۰ کیلو گرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و فاقد مجوز قانونی نیز از واحدها صنفی جمع‌آوری و نابود شد.

شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، لارک و هنگام با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در خلیج فارس قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها