جانباز «صدیق منوچهری» به خیل شهدا پیوست

تهران - ایرنا - جانباز ۷۰ درصد «صدیق منوچهری» پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت به همرزمان شهید خود پیوست.

به گزارش روز دوشنبه حوزه ایثار و شهادت ایرنا، ‌جانباز گرانقدر و یادگار دوران دفاع مقدس صدیق منوچهری از استان کرمانشاه در بیمارستان شهرستان پاوه پس از ۳۷ سال تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت به دیار باقی شتافت.
پیکر پاک و مطهر این جانباز سرافراز در روستای تازه‌آباد سریاس از توابع شهرستان روانسر تشییع و سپس در جوار همرزمان شهیدش در گلزار مطهر شهدای این روستا به خاک سپرده شد.
شهید صدیق منوچهری از برادران اهل سنت منطقه اورامانات استان کرمانشاه سال ۱۳۱۷ دیده به جهـان گشود و سال ۶۲ در منطقه سرپل ذهاب از ناحیه هر دو چشم مجروح و به درجه جانبازی نائل آمـد.

روز ۲۶ مرداد ۵۸ سالروز آزادسازی شهر پاوه که هم‌زمان بود با جمعه آخر ماه مبارک رمضان، پاوه خون رنگ بود،‌ حماسه پاوه یک معجزه الهی و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و مردم شریف و انقلابی منطقه اورامانات و شهر پاوه است.

در آن دوران عناصر ضد انقلاب و خود فروخته با پشتیبانی و استکبار جهانی از بابت حاکمیت از دست رفته ستم شاهی دست بر شرارت زده و شهر پاوه قهرمان را محاصره کرده و وارد شهر شده بودند و تعدادی زن و بچه به خاک و خون نشاندند؛ که مردم شریف و جوانان غیرتمند پاوه‌ای و پاسداران دلیر این دیار با افتخار دوشادوش پاسداران و رزمندگان دلیر به فرماندهی شهید بزرگوار مصطفی چمران جانانه برای حفظ جان مردم دفاع نمودند که هجوم دشمن آنقدر بی رحم و وحشیانه بود که هر لحظه احتمال آن می‌رفت که شهر سقوط کند.

ولی با فرمان تاریخی حضرت امام راحل در آن زمان و حرکت نیروهای نظامی به سمت پاوه مردم قهرمان شهر پاوه و پاسداران روحیه گرفتند دشمن وحشت زده از شهر خارج و پا به فرار گذاشت و حماسه بزرگ ۲۶ مراد پاوه برای تاریخ خلق شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

سرخط اخبار جامعه