فرماندار: ملایری‌ها در رعایت محدودیت‌های جدید نمره قبولی گرفتند

همدان- ایرنا- معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر گفت: اصناف، کسبه، بازاریان و مردم این شهرستان از زمان اعمال محدودیت‌های کرونا چه در هفته‌های گذشته و چه در طرح جدید که از شنبه اول آذر آغاز شده، نمره قابل قبولی گرفتند.

قدرت الله ولدی روز دوشنبه در بازدید میدانی از ورودی‌های شهر ملایر اظهار داشت: در بازدیدهای انجام شده ۹۹ درصد اصناف و مردم ملایر همراهی لازم را در اجرای محدودیت‌های کرونا داشتند که قابل قدردانی است.

وی روند اجرای محدودیت‌های جدید در این شهرستان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: با فعالیت روزانه تیم‌های بازرسی، نظارت‌ها در سطح شهر جدی است و در صورت مشاهده هرگونه تخلفی، طبق قانون با متخلفان برخورد می‌شود.

فرماندار ویژه ملایر با اشاره به محدودیت تردد از ساعت ۲۱ شب به بعد بیان کرد: افرادی که بر اساس اعلام مراجع ذی‌صلاح نیاز به مجوز دارند، با هماهنگی نیروی انتظامی کارت تردد برای آنها صادر می‌شود.

ولدی خطاب به مالکان خودروهای غیربومی ساکن در شهرستان نیز گفت: این افراد باید نسبت به تعویض پلاک بومی ملایر اقدام می‌کردند، در غیراینصورت در مدت زمان اعمال طرح از تردد در سطح شهر خودداری و یا از وسایل نقلیه عمومی برای تردد استفاده کنند.

وی با بیان اینکه آسیب‌شناسی در راستای اجرای طرح انجام و جلسه‌های روزانه در این زمینه برگزار می‌شود ادامه داد: مدیران همچنان باید پرتوان پای کار باشند و در راستای اجرای این طرح همکاری و فعالیت‌شان دوچندان شود.

معاون استاندار همدان همچنین به آغاز اجرای طرح شهید سردار سلیمانی اظهار داشت: در این رابطه طرح مقابله با کرونا محله‌محور و خانه‌محور می‌شود که این طرح هفت راهبرد و چهار کمیته تخصصی دارد و اقدامات اولیه آن با کمک سپاه و بسیج و بهداشت و درمان در شهرستان انجام شده است.

ولدی بیان کرد: چنانچه این طرح به خوبی اجرا شود، بیش از ۷۰ تا ۸۰ درصد از دغدغه ما در این حوزه رفع و وضعیت شهرستان به سمت بهبودی پیش می‌رود.

وی همراهی و تعامل اصحاب رسانه ملایر را در اطلاع‌رسانی درست، اقناع‌سازی مردم و انتشار درست اخبار ستودنی خواند و ابراز امیدواری کرد: با اجرای این طرح‌ها در کنار همراهی و مشارکت مردم، اصناف، کسبه و بازاریان تا پایان ۲ هفته شرایط ملایر از وضعیت قرمز به سمت زرد و سفید تغییر کند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۴۵۳ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۵ هزار و ۲۵۵ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری روز دوشنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (سوم آذر ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۲ هزار و ۴۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و دو هزار و ۷۴۴ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۶۶ هزار و ۸۲۱ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۶۱۰ هزار و ۴۰۶ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۵۸۱۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۸۲۸ هزار و ۳۰۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها