تیم بایدن درباره مدیریت غلط توزیع واکسن در دولت ترامپ هشدار داد

تهران-ایرنا- واشنگتن تایمز نوشت: تیم جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا، درباره مدیریت غلط دونالد ترامپ در توزیع واکسن کرونا برای آمریکایی ها هشدار داد.

به گزارش دوشنبه ایرنا، روزنامه واشنگتن تایمز گزارش داد: این هشدار بر ضرورت درخواست بایدن برای برگزاری نشست های انتقال رسمی قدرت با دولت ترامپ افزوده است.

انتقاد اصلی دموکرات ها خارج شدن همه گیری کرونا از کنترل است و این موضوع به اصلی ترین شکایت آنها از دولت ترامپ تبدیل شده که همچنان تلاش می کند نتایج انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) را به چالش بکشد هرچند که شکواییه های او در دادگاه شکست خورده و حمایتش نزدجمهوریخواهان کاهش یافته است.

ران کلین که بایدن او را به عنوان رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید معرفی کرده است روز یکشنبه گفت کمتر از یک نفر از سه آمریکایی تست کرونا را زیر نظر دولت ترامپ دریافت کرده اند که این امر بروز مشکلاتی را درباره توزیع واکسن پیش بینی می کند.

وی در برنامه «این هفته» شبکه ای بی سی نیوز گفت: اکنون پرسش این است که ما چطور می توانیم ۱۰۰ درصد آمریکایی ها را واکسینه کنیم و این چالشی است که من فکر می کنم مردم آمریکا حق دارند درباره نحوه مدیریت آن در دولت ترامپ مشکوک باشند.

تیم بایدن همزمان فشارها را بر جمهوریخواهان سنا برای همکاری با آنها درباره مقررات بسته جدید کمک کرونایی افزایش داده است.

کیت بدینگفیلد معاون مدیر کمپین بایدن گفت، بایدن مطمئنا با میچ مک کانل رهبر اکثریت سنای آمریکایی درباره این مقررات رفاهی جدید دیدار خواهد کرد و او را برای اولویت قائل شدن برای این مقررات قبل از سال جدید میلادی تحت فشار قرار خواهد داد.

بحث ها درباره نحوه توزیع واکسن کرونا و بسته حمایت اقتصادی در حالی مطرح است که ویروس کرونا سراسر آمریکا را در برگرفته است. بیش از ۸۳ هزار آمریکایی در بیمارستان ها بستری هستند که دو برابر ارقام ماه قبل است.

مدیر برنامه واکسن کووید-۱۹ کاخ سفید که تحولات مربوط به ساخت واکسن را نظارت می کند روز یکشنبه به شبکه خبری سی ان ان گفت او فکر می کند اولین گروه آمریکایی ها باید در سه هفته واکسن را دریافت کنند اما به محض دریافت مجوز سازمان غذا و دارو، احتمالا از ماه آینده دولت در ۲۴ ساعت واکسن را به مراکز توزیع در ایالت ها توزیع خواهد کرد.

بر اساس طرح های ایالتی در آمریکا ابتدا کادر درمان بعد نیروهای امدادی، افراد مسن و افرادی که ریسک بیماری در آنها بالا است واکسن را دریافت می کنند و مردم عادی تا اواخر ماه مارس و یا آوریل(فروردین-اردیبهشت) موفق به دریافت واکسن خواهند شد.

وی همچنین گفت که آنها تلاش می کنند بدون توجه به پیچیدگی سیاسی که آنها را احاطه کرده است اطمینان دهند که واکسن به سرعت هرچه ممکن در دسترس است و به شکل موثری توزیع می شود.

هنوز معلوم نیست که دولت بایدن چگونه واکنش ارگان های مختلف در قبال کرونا را مدیریت خواهد کرد اما رئیس ستاد کارکنان بایدن گفته وی اولین نامزدهای پست های کابینه را روز سه شنبه معرفی خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار جهان