گرانی مرغ در خراسان رضوی ناشی از کاهش جوجه‌ریزی است

مشهد- ایرنا- مدیر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: کاهش ۱۵ درصدی جوجه‌ریزی در مهر ماه امسال موجب افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر شده است.

محمدمهدی یعقوب‌زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در قالب برنامه تنظیم تولید و نیز در پی مشکلات موجود در زمینه تامین نهاده، کمبود جوجه و گرانی آن شاهد کاهش جوجه‌ریزی در مهر ماه در سراسر کشور از جمله خراسان رضوی بودیم.

وی ادامه داد: این وضعیت اکنون موجب کمبود گوشت مرغ و گرانی آن در بازار شده است که با توجه به بهبود وضعیت جوجه‌ریزی پس از این دوره، شاهد کاهش قیمت آن در پنجم تا دهم آذر ماه جاری خواهیم بود.

مدیر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: مردم به اندازه نیاز اقدام به خرید گوشت مرغ نموده و به هیچ وجه خرید برای ذخیره‌سازی نداشته باشند تا شاهد ورود مرغ تولیدی جدید به بازار و کاهش قیمت آن باشیم.

وی با بیان اینکه امروز قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ تا ۳۸۵ هزار ریال هم عرضه شده است افزود: طی روزهای آینده و با ورود مرغ تولیدی جدید به بازار مردم می‌توانند هر کیلوگرم گوشت مرغ را بین ۲۳۰ تا ۲۴۰ هزار ریال تهیه کنند.

یعقوب‌زاده ادامه داد: در حال حاضر صادرات و ذخیره‌سازی مرغ در استان انجام نمی‌شود تا مرغ مورد نیاز بازار تامین شود.

روزانه ۴۰۰ تن گوشت مرغ در خراسان رضوی مصرف می‌شود و هزار و ۴۰۰ واحد تولیدکننده مرغ گوشتی با ظرفیت تولید هر دوره ۲۶ میلیون قطعه در استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی فعالیت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها