ضرورت مطالعه منطقه ای تاثیر کرونا بر مصرف کنندگان مواد مخدر

تهران - ایرنا - نشست مشورتی شبکه منطقه‌ای مراکز هماهنگ‌کننده کاهش تقاضای موادمخدر کشورهای آسیای غربی و مرکزی بر انجام مطالعه منطقه‌ای در مورد تأثیر بیماری کووید۱۹ بر مصرف‌کنندگان موادمخدر تاکید کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، پنجمین نشست مشورتی شبکه منطقه‌ای مراکز هماهنگ‌کننده کاهش تقاضای موادمخدر کشورهای آسیای غربی و مرکزی، با حضور متخصصان و سیاستگذاران در حوزه برنامه منطقه‌ای به صورت مجازی برگزار شد.

محوریت این نشست «درمان اعتیاد به موادمخدر» بود که حضور کشورهای افغانستان، ایران، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، ترکمنستان و ازبکستان در آن پررنگ بود.

همچنین بحث و بررسی در خصوص پیشرفت‌های به دست آمده، تجربیات موفق و چالش‌های پیشِ رو در زمینه‌ درمان موادمخدر در شیوع بیماری کووید۱۹ از دیگر موضوعات مهم این نشست مجازی بود.
در این نشست مجازیِ منطقه‌ای‌ تاکید شد که برنامه منطقه‌ای برای افغانستان و کشورهای همسایه، پشتیبانی‌های فنی و مالی را جهت برگزاری کارگاه‌های آموزشیِ ظرفیت‌سازی برای آموزش کارکنان مراکز درمان موادمخدر در مورد درمان، مبتنی بر شواهد از مصرف‌کنندگان مواد روانگردان جدید انجام دهد.
همچنین برنامه منطقه‌ای برای افغانستان و کشورهای همسایه، به حمایت و انتشار استانداردهای بین‌المللیِ پیشگیری و درمان، که توسط دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد و سازمان بهداشت جهانی، در طی همه‌گیریِ بیماری کووید۱۹ توصیه شده است، ادامه دهد.
انجام همکاری‌ها از سوی برنامه منطقه‌ای برای افغانستان و کشورهای همسایه، برای بررسی امکان انجام یک مطالعه جامع و منطقه‌ای در مورد تأثیر بیماری کووید۱۹ بر مصرف کنندگان موادمخدر در منطقه از دیگر تاکیدات این نشست بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار جامعه