فعالان گردشگری برای ثبت‌نام در سامانه کارا تا پایان آذر فرصت دارند

تهران- ایرنا- معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور با بیان اینکه مشکلات سامانه کارا به زودی رفع می‌شود،گفت: جای نگرانی نیست فعالان گردشگری برای ثبت‌نام تسهیلات کرونایی در این سامانه تا پایان آذرماه فرصت دارند.

به گزارش روز سه‌شنبه گروه فرهنگی ایرنا، ولی تیموری در پیام تصویری در شبکه اجتماعی درباره مشکلات ایجاد شده در روند ثبت‌نام فعالان گردشگری در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات کرونایی، گفت: پیش‌تر اعلام کرده بودیم آن دسته از فعالان گردشگری که قبلا تسهیلات حمایتی دوران کرونا دریافت کرده اند در سری جدید می‌توانند مابه‌التفاوت آن را دریافت کنند تا دوشنبه (سوم آذرماه) فرصت دارند، اما متاسفانه سامانه کارا آماده نشد؛البته وزارت تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی با توجه به اجرای محدودیت جدید و حضور فقط یک سوم کارکنان این وزارتخانه، یکی دو روز فرصت گرفته‌اند تا مشکلات ثبت‌نام در سامانه کارا را رفع کنند.

معاون گردشگری کشور گفت: البته جای نگرانی نیست فعالان گردشگری برای ثبت‌نام در سامانه کارا تا پایان آذرماه ۹۹ فرصت دارند، از همکاران و فعالان گردشگری که قبلا وام اولیه به دستشان رسیده و منتظر باقیمانده تسهیلات خود هستند تقاضا دارم صبور باشند و این یکی دو روز تا آخر هفته به سامانه مراجعه نکنند.

اقساط تسهیلات فعالان گردشگری تا پایان سال ۹۹ امهال شده است

معاون گردشگری کشور با اشاره به برگزاری جلسه شب گذشته کارگروه بررسی آثار اقتصادی کرونا با حضور همه دستگاه‌های مرتبط گفت: دغدغه‌ها و مشکلات فعالان گردشگری در سراسر کشور مانند عدم اهتمام لازم برخی دستگاه ها نسبت به مصوبات حمایتی ستاد ملی کرونا در این جلسه مطرح، بررسی و  ابهامات بر طرف شد. در این جلسه مجدد تاکید شد فعالان گردشگری لازم نیست برای پرداخت اقساط خود اقدام کنند، اقساط تسهیلات فعالان گردشگری تا پایان سال ۹۹ امهال شده است و هیچ‌گونه نگرانی نباید وجود داشته باشد، همچنین مقرر شد در این زمینه یک دستورالعمل از سوی بانک مرکزی به بانک‌های عامل در استان‌ها و شهرستان‌ها ابلاغ شود.

مجوزهای فعالان گردشگری تا پایان  سال ۹۹ معتبر است

تیموری در مورد محدودیت های ابلاغ شده ستاد ملی کرونا گفت: با توجه به اینکه سلامتی همه فعالان گردشگری در اولویت قرار دارد مصوب شد که همه مجوزها و پروانه‌های صادره در حوزه گردشگری تا پایان سال جاری معتبر بوده، نیازی به تمدید اعتبار نداشته باشند. این مجوزها تا پایان سال ۹۹ معتبر است و نیاز به مراجعه فعالان حوزه به ادارات کل استانی و ادارات شهرستانی برای تمدید مجوز وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، ولی تیموری معاون گردشگری کشور روز پنجشنبه ۲۹ آبان ۹۹ با اعلام آغاز ثبت درخواست دریافت تسهیلات کرونا برای فعالان و تاسیسات گردشگری گفته بود: آن دسته از فعالان گردشگری که از تسهیلات مرحله قبل کرونا استفاده کرده‌اند، باید تا روز دوشنبه هفته آینده (سوم آذرماه ۹۹) برای ثبت‌نام و درخواست مابه‌التفاوت تسهیلات دریافتی صبر کنند.

ثبت نام فعالان گردشگری برای دریافت تسهیلات کرونایی روی سامانه کارا از پنجشنبه (۲۹ آبان) آغاز شد؛ این تسهیلات بر اساس نوع فعالیت و مقیاس واحد صنفی و درجه و ستاره تاسیسات گردشگری از حداقل ۱۶میلیون تومان تا ۹۰۰ میلیون تومان متغیر و نرخ سود این تسهیلات ۱۲ درصد است. فعالان گردشگری برای آغاز پرداخت این وام از دوره تنفس حدود ۶ ماه برخودار شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

سرخط اخبار فرهنگ