۳ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۴
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84120963
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه از آموزش و پرورش البرز

کرج- ایرنا- تجلیل ازآموزگارخیر، پویش لبخند رضایت، ثبت اطلاعات دانش آموزان درطرح کوچ و تخلفات مدارس از اخبارمهم حوزه آموزش و پرورش استان البرز است.

فاطمه نور محمد تبریزی آموزگار دبستان امام هادی (ع) خرمدشت که با اهدا  چهار دستگاه تبلت آموزش را به خانه دانش آموزان بی بضاعت برد مورد تجلیل قرار گرفت.

مراد مالمیر رییس آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج  روز دوشنبه گفت : مراسم تجلیل از این معلم دلسوز با حضوراعضای شورای اسلامی شهر کرج  ومسوول بسیج فرهنگیان استان البرز

برگزار شد.

در این آیین۲۰۰میلیون ریال نیز از سوی خیرین برای کمک به امر آموزش به چهار مدرسه دراین ناحیه اختصاص یافت.

پویش لبخند رضایت

مسوول بسیج فرهنگیان البرزاعلام کرد: پویش لبخند رضایت به مناسبت هفته بسیج درآموزش و پرورش این استان در راستای قدردانی از زحمات معلمان درفضای مجازی آغازشد.

 پاسدارمجتبی آمرکاشی اظهارداشت: این پویش با مشارکت معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان البرزدربسترشبکه شاد برای دانش آموزان به اجرا درآمد.

وی هدف ازراه اندازی این پویش را به تصویرکشیدن جهاد معلمان دربرگزاری کلاس های درس دراین شرایط سخت کرونایی ذکر کرد.

وی بیان داشت : شیوع ویروس کرونا مدارس را تعطیل کرد اما فرآیند تعلیم و تربیت به همت والای معلمان در ایران اسلامی از جمله دراستان البرزبا استفاده ازفضای مجازی ادامه یافت.

مسوول بسیج فرهنگیان استان البرزگفت: دانش آموزان ازپیش دبستانی تا متوسطه می توانند با ارسال آثار فیلم، کلیپ و عکس در پویش لبخند به نشانی  iDjavadmj@ شرکت کنند.

ثبت اطلاعات

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرزگفت: تا کنون اطلاعات بیش از ۷۸ درصد دانش‌آموزان این استان درطرح "کوچ" ثبت شده است.

فرشید علیزاده افزود: سلامت دانش آموزان یکی ازموارد اساسی وحائز اهمیت است که برای افزایش این شاخص در بین دانش آموزان فعالیت‌های مختلفی برنامه ریزی و اجرا می‌کنیم.

وی بیان داشت: هدف از اجرای این طرح در سال تحصیلی جاری کاهش سه  درصدی میزان چاقی در بین دانش آموزان است.

علیزاده ادامه داد: تاکنون اطلاعات ۳۶۶ هزار و ۸۶۵ دانش آموز دراین طرح ثبت شده که بیش از ۷۸ درصد دانش آموزان را شامل می‌شود.

وی عنوان کرد: در این طرح به دانش آموزانی که نیاز به کنترل وزن دارند برنامه‌های تغذیه و فعالیت‌های ورزشی درخانه و مدرسه داده می‌شود.

تخلفات مدارس

آموزش و پرورش البرز دراطلاعیه ای اعلام کرد: معلمان و کادر اداری مدارس در کرج، فردیس، نظرآباد و ساوجبلاغ دورکار هستند لذا تخلفات مدراس در این خصوص به بازرسی آموزش و پرورش گزارش شود.

تخلفات مدراس در خصوص اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های کرونایی به بازرسی آموزش و پرورش گزارش شود.

با توجه به بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی کشور و مصوبات ستاد ملی کرونا مبنی بر نحوه فعالیت مدارس و ادارات از اول آذرماه، ازاولیا، دانش آموزان و فرهنگیان تقاضا می گردد در صورتی که به هرشکل مفاد بخشنامه و مصوبات مذکور در منطقه یا مدرسه ای (دولتی و غیردولتی) رعایت نمی شود مراتب را درتماس با شماره تلفن های  ۳۲۵۲۵۶۵۷ و ۳۲۵۶۳۲۰۳ اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استان اعلام کنند.

مدیران مدارس در نقاط با وضعیت قرمز شیوع کرونا به هیچ عنوان معلمان و کادر اداری را مجبور به حضور در واحد آموزشی نکنند.

در وضعیت قرمز از سوی ستاد مدیریت کرونا، کلیه مراکز آموزشی وابسته به آموزش و پرورش استان (مدارس، مراکز پیش دبستانی، آموزشگاه های زبان، علمی آزاد و سایر مراکز) به طور کامل تعطیل و صرفا کارکنانی که برای حفاظت فیزیکی، حفظ تاسیسات و سامانه های الکترونیکی ضروری می باشند حضورخواهند یافت.

فعالیت ادارات آموزش و پرورش در شهرهای قرمز حداکثر با حضور یک سوم از کارکنان خواهد بود وعدم حضور کارکنان در محل کار و دورکاری کارمندان به معنای عدم دسترسی، عدم ارائه خدمات و عدم انجام امور مربوطه نمی باشد.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز و ۲۴ هزار فرهنگی شاغل دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها