رشد ۸۵ درصدی کشفیات مواد مخدر در هفته سوم آبان

تهران - ایرنا - معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر، از کشف بیش از ۲۶ تن موادمخدر در کشور در هفته سوم آبان خبر داد و گفت: این مقدار کشفیات، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی با بیان اینکه مجموع کشفیات این هفته ۲۶ هزار و ۱۶۳ کیلوگرم است، ‌خاطرنشان کرد: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۴ هزار و ۹۲ کیلوگرم اعلام شد، حدود ۸۵ درصد افزایش دارد.

وی افزود: ۲۱ هزار و ۲۱۴ کیلوگرم از مجموع کشفیات، مربوط به ماده مخدر تریاک بوده که ۸۱ درصد کشفیات را به خود اختصاص می‌دهد.

معاون دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره درصد سایر مواد کشف شده هم بیان داشت: همچنین از این میزان، ۱۱۰۶ کیلوگرم حشیش، ۴۸۳ کیلوگرم گراس، ۴۳۲ کیلوگرم هروئین، ۱۶۵ کیلوگرم شیشه و ۲۷۶۳ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی با یادآوری اینکه در آن هفته، مجموعاً ۷۰۲۰ متهم در ارتباط با جرایم موادمخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند، تصریح کرد: از این تعداد، ۴۱۵۵ نفر به اتهام قاچاق و توزیع موادمخدر و ۲۷۶۸ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۸۵ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است، ‌ اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۱۰ هزار و ۱۲۶ کیلوگرم یعنی معادل ۳۹ درصد کشفیات کشور مربوط به استان سیستان و بلوچستان است و خراسان جنوبی با ۴۰۷۷ کیلوگرم، کرمان با ۲۷۸۶ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۷۲۲ کیلوگرم، فارس با ۱۶۸۵ کیلوگرم و یزد با ۱۶۷۹ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات پنج استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۷۳ درصد از کشفیات کشور است.
اصلانی با اعلام این خبر که طی این مدت ۴۱۴ دستگاه خودرو و هشت قبضه سلاح توقیف شد، اظهار داشت: همچنین ۷۹ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۱۵ درصد انتظامی بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار جامعه