۳۰ راهدار در راه‌های دهگلان خدمت رسانی می‌کنند

سنندج - ایرنا - رییس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دهگلان گفت: با شروع فصل سرما، ۳۰ راهدار برای ارایه خدمات به مسافران در راه‌های ارتباطی این شهرستان مستقر شدند.

وریا محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  اظهار داشت: راهدارخانه‌های حسن آباد، صلوات آباد و ناوگران برای طرح زمستانه به منظور خدمات رسانی و ارایه خدمات در طرح زمستانی آماده و تجهیز شده است.

وی اضافه کرد: راهداران در قالب سه گروه با ۲۰ دستگاه ماشین آلات برفروبی سبک و سنگین و ۳۰ پرسنل با تجربه برای بازگشایی راه‌های مواصلاتی با بولدوزر،  لودر،  گریدر، نمک پاش مکانیزه و مایلر تیغه دار و ایسوزو، نیسان پیکاب و تویوتا آماده انجام عملیات راهداری است.

رییس راهداری، حمل و نقل جاده‌ای دهگلان افزود: این شهرستان بدلیل موقعیت جغرافیای و سردسیر بودن منطقه و همچنین قرار گیری در محور ترانزیتی سنندج - همدان - تهران از لحاظ راهداری زمستانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی یادآور شد: تعمیرات و آماده‌سازی ماشین‌آلات برف‌روبی، حمل و انبار کردن نمک و ماسه و تجهیز راهدارخانه‌ها در سه حوزه شهرستان از جمله اقدامات انجام شده توسط اداره راهداری است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای دهگلان با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: با توجه به اینکه در راهدارخانه نیروها باید همیشه در حال آماده‌باش باشند رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی راهداران بشدت پیگیری می‌شود.

محمدی گفت: از پیمانکاران بخش خصوصی نیز جهت برفروبی ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی استفاده خواهد شد که تمام دستورالعمل‌های راهداری زمستانی شامل تجهیز راهدارخانه، ذخیره سازی نمک و ماسه، سوخت ماشین آلات و آموزش لازم به آنها نیز انجام شده است.

شهرستان ۶۴ هزار نفری دهگلان در ۴۶ کیلومتری شرق سنندج واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها