تصویر سردار سلیمانی روی لباس، الگویی برای نوجوانان است

تهران- ایرنا- دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با تاکید بر احیای المان‌های اساطیری از طریق لباس در رویداد سومین جشنواره ملی لباس کودک و نوجوان گفت: تصویر سردار حاج قاسم سلیمانی روی لباس می‌تواند الگویی برای نوجوانان باشد.

سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در نشست خبری سومین جشنواره ملی لباس کودک و نوجوان گفت: مهمترین اهدافی که در این رویداد بخش هایی جشنواره را بر مبنای آن استوار کردیم جذب و تعامل با طراحان جوان است تا بتوانیم کشف استعدادها را در  این رویداد محقق کنیم. در این رویداد به سمت استانداردهای نوین دنیا پیش می رویم تا بتوانیم برندهای ایرانی را جایگزین برندهای خارجی در عرصه لباس کودک و نوجوان کنیم. این جشنواره بتواند نقطه قوتی برای همه فعالان عرصه مد و لباس باشد و حلقه گم‌شده بین طراحان و تولیدکنندگان را فراهم کند. 

وی بر احیای المان‌های اساطیری و بومی از طریق رسانه لباس در این رویداد تاکید کرد و گفت: در تاریخ ایران از گذشته تا کنون اسطوره های  زیادی را داریم که ما باید به این به این سمت حرکت کنیم که آن‌ها را به کودکان و نوجوانان کشور معرفی کنیم. سردار حاج قاسم سلیمانی به‌ عنوان یکی از المان‌های اساطیری کشورمان است و می‌توانیم از آن به‌عنوان نماینده ایران استفاده و طراحان را به این سمت متمایل کنیم که از این چهره ها استفاده کنند تا الگویی برای نوجوانان و نسل جوان امروز ما باشند.


دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: تاکید این دوره از این رویداد بر نوجوانان است  چون این قشر تاثیر نقش تاثیرگذاری را در آینده کشور دارند و ما باید این قشر را مورد توجه قرار دهیم تا بتوانیم آن‌ها را به این سمت هدایت کنیم که از لباس‌های ایرانی و اسلامی استفاده کنند.

شفاپور در تشریح محورهای داوری سومین جشنواره ملی لباس کودک و نوجوان گفت: توجه به عنصر خلاقیت یکی از مباحث مهم داوری ها خواهد بود که نقش بسیار مهمی را در حوزه مد و لباس ایفا می‌کند چون ما برای قشری برنامه‌ریزی می‌کنیم که بسیار حساس است و  پایه‌گذار نسل‌های بعدی هستند. توجه به فرهنگ عمومی لباس کودک و نوجوان و همچنین آشنایی با سبک‌های نوین از ضرورت های طراحی پوشاک است تا با تلفیق هنرمندانه هنرهای سنتی و سبک های امروزی کالایی ترغیب کننده تولید شود.

وی با اشاره به ضرورت شناخت روان‌شناسی طرح‌ و رنگ‌ در لباس کودک و نوجوان گفت: یکی از موارد مهم که برای ما بسیار در داوری اهمیت دارد انتخاب پارچه مناسب برای لباس است، به دلیل این ‌که لباسی که پارچه مناسبی داشته باشد می تواند کودک و نوجوان ما در آن احساس آرامش کند و راحتی می تواند باعث استفاده بیشتر از آن لباس شود.

نشست خبری سومین جشنواره ملی لباس کودک و نوجوان به صورت برخط با حضور سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس و  غزال بهمنی دبیر سومین جشنواره ملی لباس کودک و نوجوان ظهر دوشنبه ۳ آبان ماه در محل کارگروه ساماندهی مد و لباس برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار فرهنگ