توضیح رییس ایفمارک در خصوص اجرای «کووید برک» در مسابقات فوتبال

تهران- ایرنا- رییس مرکز ارزیابی‌های پزشکی و بازتوانی فوتبال ایران (ایفمارک) گفت: وقفه‌هایی که در ۲ نیمه مسابقات فوتبال باشگاهی ایران انجام می‌شود «کولینگ برک» نیست بلکه «کووید برک» است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از سازمان لیگ فوتبال، «زهره هراتیان» در گفت و گویی در مورد کولینگ برک (۲ وقفه در دقایق ۳۵ و ۷۰) که در لیگ برتر فوتبال انجام‌ می‌شود،  اظهار داشت: با توجه به اینکه بیماری کرونا پدیده جدیدی در دنیاست و عوارض دقیق این بیماری را روی بدن بازیکنان نمی‌دانیم، تصمیم گرفته شد که وقفه‌هایی همانند «کولینگ برک» با نام «کووید برک» در مسابقات اجرا شود و به همین دلیل در دقایق ۳۰ و ۷۵ مسابقه داور برای نوشیدن آب به بازیکنان ۲ تیم و پایین آمدن دمای مرکزی استراحت می‌دهد.

کووید برک از اواخر فصل گذشته در فوتبال ایران انجام شد و پیش از آن هم در فوتبال باشگاهی اسپانیا اجرا شده است.

رییس ایفمارک، تاکید کرد: در حال حاضر نیز در ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال در مورد اجرای «کووید برک» در فصل سرما بحث و گفت و گو خواهیم کرد و البته بازخورد «کووید برک» را از پزشکان تیم‌ها، بازیکنان و مربیان خواهیم داشت و سپس در مورد اینکه «کووید برک» ادامه یابد یا نه تصمیم‌گیری قطعی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: البته اجرای «کووید برک» در راستای کاهش آسیب به بدن فوتبالیست‌ها است، زیرا تضعیف سیستم ایمنی یکی از عوامل ابتلا به بیماری کووید است و ما به عنوان بدنه حافظ سلامت بازیکنان از همه ابزارهای موجود من جمله «کووید برک» برای حفظ ایمنی بدن بازیکنان استفاده کردیم.

هراتیان خاطر نشان کرد: قانون «کولینگ برک» نیز به این دلیل اجرا شد که بازیکنان در گرمای زیاد تمرکز و بازدهی شان کم می‌شد و احتمال آسیب دیدگی افزایش پیدا می‌کرد. اکنون با توجه به سرد شدن هوا احتمال دارد بعد از بحث در ستاد مقابله با کرونا در فوتبال قانون «کووید برک» هم لغو شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار ورزش