بسیج بالاترین ظرفیت تحقق اهداف انقلاب در گام دوم است

تهران- ایرنا- دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه ای به مناسبت هفته بسیج تاکید کرد: ظرفیت عظیم فرهنگی بسیج بالاترین ظرفیت برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی در گام دوم است.

به گزارش روز دوشنبه مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در متن این بیانیه آمده است: تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام خمینی«قدس سره» در سال‌های اولیه شکل‌گیری انقلاب، یکی از مهمترین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی است که با گذشت چندین دهه از تاسیس این نهاد ارزشمند و مردمی، برکات و ثمرات پربار آن در عرصه‌های مختلف جامعه قابل مشاهده است.

همچنین در این بیانیه تاکید شده است: بسیجی یعنی انسان پاک سیرتی که دارای خصلت های جامع و همزمان مهربان/مقاوم، به لحظه/دوراندیش، عملیاتی/دانش بنیان، اخلاقی/صریح و بالاخره بسیج و بسیجی نماد عشق و عاشقی و معرفت و عقلانیت الهی است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است:  بسیج نهادی با ارزش و انقلابی و برخاسته از مردم با ظرفیتی وسیع است که در تمام شرایط حساس کشور، وظیفه بسیار سنگین و خطیر خود را به‌درستی انجام داده است.

این بیانیه می افزاید: بسیج با داشتن توانمندی‌های زیاد و خدمت خالصانه در تمام عرصه‌های علمی، فرهنگی، نظامی، اقتصادی، اجتماعی و غیره با پشتیبانی و حمایت مردم مومن و متعهد، همواره برای اقتدار و سربلندی ایران اسلامی می‌کوشد و تا پای جان برای حفظ ارزش‌های انقلاب ایستاده و به‌حق بازوی توانمند انقلاب اسلامی است.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است: این نهاد مردمی با ایثار و اخلاص در سنگرهای مختلف همچون دفاع مقدس، تهاجم فرهنگی وسیع غرب، تحریم‌های ظالمانه آمریکا، مبارزه با فقر و تهیدستی و سایر دوران‌های خطیر انقلاب همواره فداکارانه مشغول خدمت به مردم و کشور بوده است.

در ادامه این بیانه آمده است: امروز تبلوری دیگر از حضور آنان را در جبهه دیگری شاهد هستیم که دوشادوش مدافعان سلامت، از رزمندگان خط مقدم مبارزه با ویروس منحوس کرونا هستند که با همیاری و تلاش مداوم و بدون چشم‌داشت، از هیچ کوششی برای کمک و یاری رساندن به هموطنان خود دریغ نمی‌کنند و کارنامه درخشان دیگری را از گذشت و فداکاری ملی برای خود رقم می‌زنند.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: تفکر ناب بسیجی که برگرفته از نهضت عظیم عاشورایی و مبتنی بر ایثار، از خودگذشتگی، ولایت‌مداری، عدالت‌خواهی، همنوع‌دوستی و استکبارستیزی است در بین نسل‌ جوان انقلاب، ترویج و گسترش پیدا کند و تاکید می‌کند که ظرفیت عظیم فرهنگی بسیج بالاترین ظرفیت برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی در گام دوم است.

در خاتمه این بیانیه آمده است: در پایان از خدوند متعال توفیق و سلامتی برای همه بسیجیان به‌طور خاص رهبر بسیجی انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را از خداوند متعال مسئلت دارد.

به گزارش ایرنا، ۲۹ آبان تا پنجم آذر ماه با عنوان هفته بسیج نام گذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش