ثبت دوربینی تخلف تردد کرونایی خودروهای تهرانی آغاز شد

تهران- ایرنا- رییس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به منع تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح که از اول آذر در راستای محدودیت‌های جدید کرونایی ابلاغ شد، گفت: در شب اول پیام های هشداری و آموزشی اعمال، و از شب گذشته رسما از ساعت ۲۱ به بعد ثبت جریمه خودروهای متخلف توسط دوربین‌ها آغاز شد.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ ،سردار محمد حسین حمیدی روز دوشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: این جریمه ها توسط دوربین ها اعمال گردید و این دوربین ها در هر ۲۴ ساعت یکبار این جریمه را در صورت تردد خودروها اعمال می نماید که مبلغ جریمه در هر بار ۲۰۰ هزار تومان است.

وی بیان داشت: خروج خودروها از پایتخت و با پلاک تهران به هر جایی، یک میلیون تومان در هر ۲۴ ساعت جریمه دارد و همکاران بنده در سطح جاده ها حضور دارند و کنترل های خود را به صورت فیزیکی علاوه بر دوربین ها انجام می‌دهند.

حمیدی گفت: در خصوص مشاغلی  که نیاز به تردد دارند مانند سازمان های امدادی ، حوزه بهداشت و درمان، صنوف  مختلفی  که فعالیت آنها ضروری است و می بایست حتما تردد داشته باشند این سازمان ها مشخص شده و لیست شماره خودروهای آنها به فرمانداری ها ابلاغ شده و سازمان هایی که هنوز لیست خودروهای خود را اعلام نکرده‌اند می بایست این لیست را به فرمانداری اعلام کنند و پلیس این لیست را از فرمانداری گرفته و در سیستم اعمال نماید.

وی گفت : با مقایسه ای که در این سه شب صورت گرفت و مخصوصا در شب گذشته با روزهای گذشته و با هفته های قبل، کاهش ترافیک کاملا محسوس بود و ۸۰ درصد ترددهای درون شهری از ساعت ۲۱ کاهش پیدا کرد.

حمیدی افزود : این این طرح طبق مصوبه تا دوهفته ادامه خواهد داشت و اینکه ادامه داشته باشد و  خیر برابر مصوبات ستاد ملی  کرونا اقدام خواهد شد. 

وی در خصوص دستکاری  و مخدوش کردن پلاک خودروها نیز گفت : همکاران بنده در سطح معابر حضور دارند و اینگونه موارد را نیز کنترل و در صورت رویت حتما برخورد خواهند کرد اینگونه موارد جرم محسوب شده برخورد قضایی با این گونه اقدامات صورت خواهد گرفت و پلیس در صورت مشاهده خودرو را متوقف کرده و به خاطر این کار ۲۰۰ هزار تومان جریمه خواهد شد.

حمیدی گفت: پس از اعمال جریمه، خودرو به پارکینگ منتقل و پس از تشکیل پرونده راننده متخلف به مراجع قضایی معرفی خواهد شد و همکاران بنده در چند روز گذشته برای همین به صورت ویژه در سطح شهر حضور دارند و در صورت مشاهده حتما با فرد خاطی برخورد خواهند کرد. 

رییس پلیس راهور تهران بزرگ ضمن تشکر از شهروندان در خصوص همکاری در بحث محدوددیت ها گفت : خوشبختانه در این موضوع همکاری خوبی را از سوی شهروندان دیدیم و قبل از اینکه پلیس بخواهد برخورد کند ترددها کاهش پیدا کرد و برخورد های ما حداقلی بوده است و مردم خیلی خوب رعایت کردند . 

وی توصیه کرد : در زمان بارش ها و لغزندگی معابر به دلیل کاهش تردد و خلوتی معابر ،  افزایش تصادفات را شاهد هستیم و از رانندگانی که قصددارند در معابر با سرعت حرکت نمایند  می خواهیم از رفتن با سرعت بالا جدا خودداری کنند چرا که این اقدام آنها می تواند به آنها و دیگران آسیب وارد شود همچنین کاهش دید و لغزنده بودن معابر باعث افزایش تصادفات شده به همین دلیل است که در این زمان و در حین بارندگی تردد با موتورسیکلت و دوچرخه ممنوع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها