طرح کنترل محله محور مقابله با ویروس کرونا در مهاباد آغاز شد

مهاباد- ایرنا- طرح پایش سلامت محله و خانواده محور با حضور نیروهای بهداشتی و همکاری بسیج همزمان با کل کشور در چهار محله مهاباد آغاز شد.

به گزارش ایرنا، طرح پایش سلامت محله و خانواده محور به منظور مدیریت اپیدمی کووید-۱۹ مبتنی بر برنامه "هر خانه یک پایگاه سلامت" با حضور مسوولان مرکز بهداشت و فرماندهان بسیج در مناطق "پشت تپ"، "باغ شایگان" ، "اصحابه سفید"و "میدان استقلال" این شهرستان کلید خورد.

سرپرست مرکز بهداشت مهاباد روز دوشنبه در حاشیه اجرای این پویش به خبرنگار ایرنا گفت: کاهش ۳۰ درصدی میزان بستری شدگان دربیمارستان‌ها طی یک ماه، کاهش ۵۰ درصدی در مدت سه ماه و کاهش ۱۰ درصدی فوتی‌ها در یک ماه و ۴۰ درصدی در مدت سه ماه از اهداف اصلی این طرح است.

قاسم امینی افزود: ۲ اکیپ شامل نیروهای بهداشت محیط و حرفه‌ای و پیشگیری از بیماری ها و کارشناس آموزش، در قالب نیروهای مراقبتی در زمینه شناسایی مبتلایان و مراقبت از باقی افراد خانواده خدمات رسانی و اکیپ آموزشی هم راهنمایی های لازم برای پیشگیری را به همشهریان ارائه می‌کند.

وی با بیان اینکه طرح محله محور مقابله با کرونا یکی از مهمترین راه های پیشگیری و کاهش آمار مبتلایان بستری و فوتی ناشی از ویروس کروناست، گفت: مراقبت، نظارت و حمایت از موضوعات مهمی است که باید در این طرح در نظر گرفته شود و  از تمام امکانات و ظرفیت‌های موجود برای اجرای مطلوب آن و قطع زنجیره کرونا در شهرستان استفاده کنیم.

رضا نوذری مسوول حوزه ۲ بسیج شهری مهاباد نیز در خصوص این طرح بیان کرد: درقالب رزمایش شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، برابر تفاهم نامه وزارت بهداشت با بسیج مستضعفان کشور نیروهای مردمی بسیج با همکاری کارکنان مرکز بهداشت، به صورت محله به محله اقدام به شناسایی،آموزش و اقدامات مراقبتی از مبتلایان به کووید-۱۹ خواهند کرد.

برای نخستین بار در چارچوب پیشگیری از شیوع بیماری کووید-۱۹ ، طرح محله و خانواده محور در سراسر کشور برای مقابله با ویروس کرونا در حال اجرا است.

هم‌اکنون ۱۰ شهر آذربایجان‌غربی شامل ارومیه، پلدشت، چایپاره، خوی، شوط، سلماس، اشنویه، سردشت، میاندوآب و نقده در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و وضعیت شهرهای ماکو، چالدران، مهاباد، بوکان، تکاب، شاهین‌دژ و پیرانشهر نیز نارنجی است.

بیماری کرونا از اوایل اسفند در کشور و آذربایجان‌غربی شایع شد و ۱۷ اسفندماه سال گذشته نخستین موارد مثبت کرونا در مهاباد تایید شد؛ طبق آخرین آمار از ابتدای شیوع کرونا تاکنون حدود چهار هزار و ۵۰۰ نفر در مهاباد به این بیماری مبتلا شده‌ و ۲۶۰ نفر در این شهرستان بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =