۳ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۰
کد خبرنگار: 2474
کد خبر: 84120558
۰ نفر

برچسب‌ها

کشف آثار نقاش معروف رمانتیک پس از ۲۰۰ سال

تهران- ایرنا- چهار اثر دیده نشده از «جان کانستبل» نقاش معروف رمانتیک، با گذشت ۲۰۰ سال در یک آلبوم خانوادگی کشف شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روزنامه گاردین، چهار اثر دیده نشده از جان کانستبل نقاش معروف سبک رمانتیک در لابه‌لای نامه‌ها، اشعار و برگ‌های خشک شده یک آلبوم خانوادگی متعلق به اواخر قرن ۱۸ تا ۱۹ میلادی کشف شد و به تایید کارشناسان حراجی ساتبیز رسید.  

مارک گریفیت جونز کارشناس ساتبیز در حوزه نقاشی‌های آبرنگ انگلیسی در این باره می‌گوید: این نقاشی‌ها نزدیک به ۲۰۰ سال در آلبوم خانواده میسن (Mason) از کولچستر از نظر پنهان مانده بودند. این آلبوم خانوادگی پُر است از انواع و اقسام تصاویر و آیتم‌های عجیب و خارق‌العاده به اضافه این چهار نقاشی.

یکی از این چهار اثر کشف شده، نقاشی آبرنگ از یک منظره روستایی با امضای جی. کانستبل (J Constable) به تاریخ ۵ آوریل ۱۷۹۴ (۱۷ فروردین ۱۱۷۶) است، یعنی زمانی که این هنرمند تنها ۱۷ سال داشت. این نقاشی را می‌توان یکی از اولین آثار شناخته شده موجود از کانستبل دانست.

در میان آثار کشف شده از این هنرمند معروف انگلیسی یک نقاشی سیاه قلم از کلبه‌ای کاهی نیز به چشم می‌خورد که ظاهرا طرح اولیه تابلوی سیاه‌قلم کانستبل در سال ۱۷۹۷ بوده است. یک نسخه از این نقاشی که تنها طرح سیاه‌قلم باقی مانده از این هنرمند در آن دوران است در کلکسیون موزه ویکتوریا و آلبرت لندن وجود دارد.

کلبه متروک 

دو اثر کشف شده دیگر در سبک نقاشی پرتره هستند. آثاری که به گفته گریفیت جونز، از دو نقاشی دیگر نیز هیجان انگیزترند چون به نقاشی‌های رنگ روغن کانستبل پیوند دارند.

یکی از این نقاشی‌ها پرتره ایبرام (Abram) برادر جان کانستبل است که فداکاری و مهارت وی در مدیریت کسب و کار خانوادگی به جان امکان آن را داد تا راه خود را به عنوان یک هنرمند حرفه‌ای ادامه دهد. نمونه رنگ روغن این نقاشی جزئی از کلکسیون کانستبل در عمارت کرایست چرچ است.

پرتره ایبرام کانستبل

پرتره دیگر نیز مربوط به جین آن میسن از اقوام نزدیگ کانستبل است که سوژه نقاشی رنگ روغن وی در سال ۱۸۰۸ نیز بود.

پرتره جین آن میسن

این آلبوم ارزشمند خانوادگی از ۲۴ نوامبر تا ۴ دسامبر (۴ تا ۱۴ آذر) در یکی از حراجی‌های برخط ساتبیز به فروش گذاشته می‌شود. قیمت تخمینی این گنجینه هنری چیزی بین ۲۴ تا ۲۸ هزار پوند برآورد شده است.

جان کانستبل در سال ۱۷۷۶ در سافک انگلیس متولد شد. این هنرمند انگلیسی بیشتر به خاطر نقاشی منظره، به‌ویژه مناظر روستایی که کودکیش را آنجا گذراند، شناخته می‌شود. آثار وی هم اکنون از باارزش‌ترین و محبوب‌ترین نقاشی‌های هنری کشور انگلستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

سرخط اخبار فرهنگ