بلواری در مشهد به نام شهید رجبعلی محمد زاده زینت یافت

مشهد- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، بلواری تازه تاسیس در این کلانشهر را به نام شهید رجبعلی محمدزاده نام‌گذاری کردند.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا در صد و سیزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد، طرح نامگذاری ۲ بلوار در دستور کار قرار گرفت و مصوب شد.
رییس کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد در این خصوص گفت: طبق این مصوبه بلوار تازه تاسیس حدفاصل شهید چراغچی ۱۳ تا میدان خیام نیشابوری، به نام شهید رجبعلی محمدزاده نامگذاری شد.
احسان اصولی افزود: همچنین بلوار تازه تاسیسی در امتداد بلوار کوشش به سمت خلج نیز به نام هفت حوض نامگذاری شد.
تملک اراضی برای پروژه قطارشهری
در ادامه این جلسه، لایحه تملک اراضی و املاک واقع در طرح‌های عمومی و عمرانی برای ساخت ایستگاه‌های خط ۳ قطارشهری مشهد بررسی و مصوب شد.
محسن حسینی پویا، رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد در این خصوص گفت: طبق این مصوبه به شهردار مشهد به عنوان بالاترین مقام اجرایی شهرداری اجازه داده می‌شود با توجه به ضرورت و تسریع در اجرای طرح ملی خط ۳ قطار شهری مشهد، نسبت به تملک و تحصیل حریم املاک و اراضی واقع در محدوده طرح ایستگاه ‌بسیج، ایستگاه دانش و خروجی اضطراری این خط  از طریق اعمال ماده ۹ لایحه قانونی نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای اجرای برنامه‌های عمومی، عمرانی و نظامی دولت اقدام کند.

خط یکم قطار شهری مشهد به طول ۱۹ کیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وکیل آباد اسفند ۱۳۸۹ به بهره برداری رسید. مسیر توسعه ۴.۵ کیلومتری این خط نیز از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد در دهه فجر سال ۱۳۹۴ به بهره برداری رسید.
عملیات حفاری ۱۴.۵ کیلومتری خط دوم قطار شهری مشهد نیز از منطقه رضاشهر به سوی منطقه طبرسی شمالی پانزدهم بهمن ۱۳۹۴ به پایان رسید و اسفند سال ۱۳۹۵ مرحله نخست این خط به طول هشت کیلومتر بهره برداری شد.

اواخر اسفند ۱۳۹۶ نیز با بهره برداری از دو کیلومتر دیگر از مسیر این خط، ایستگاه‌های سعدی و شریعتی به صورت آزمایشی به بهره برداری رسیدند و در سفر اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ رییس جمهوری به مشهد این خط با خط یکم در ایستگاه شریعتی اتصال یافت و ادامه این خط در ایستگاه میدان شهید کاوه نیز ۱۸ مرداد همان سال بهره برداری شد.
عملیات حفاری خط سوم قطار شهری مشهد نیز به طول ۳۰ کیلومتر که مسیر شهرک ابوذر تا قاسم آباد را پوشش می‌دهد از نیمه دوم فروردین سال ۱۳۹۵ آغاز شده است.
عملیات اجرایی خط چهارم نیز به طول ۱۴.۵ کیلومتر از انتهای خواجه ربیع تا شهرک شهید رجایی با ۱۵ ایستگاه ۱۸ مرداد ماه ۱۳۹۸ آغاز شد. 
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha