دانشگاه‌های علوم پزشکی کارنامه رسانه‌ای دریافت می‌کنند

تهران- ایرنا- مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: فعالیت های رسانه ای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مورد ارزیابی و رتبه‌بندی قرار گرفت و برای نخستین بار هر دانشگاه یک کارنامه‌الکترونیکی دریافت می کند.

 به گزارش روز دوشنبه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مهدی معماری افزود: این معاونت به صورت مستمر و سالانه فعالان رسانه‌ای معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را بر اساس شاخص‌های استانداردی که در قالب شیوه‌نامه ارزیابی و رتبه‌بندی شده، مورد بررسی کمی و کیفی قرار می دهد.

وی با اشاره به شیوه جدید اجرای فرآیند رتبه‌بندی شعب دانشگاهی پایگاه‌های خبری معاونت فرهنگی وزارت بهداشت گفت: در سال جاری با هدف افزایش اثربخشی و استفاده به موقع و بهینه از نتایج حاصله از اجرای مراحل سخت و زمان‌بر ارزیابی کمی و کیفی، بازه زمانی ارزیابی از «یک‌سال» به «سه‌ماه» کاهش یافته و مجموعه پایگاه‌های خبری این معاونت به صورت فصلی ارزیابی شده و نتایج ارزیابی در ماه بعدی اعلام می‌شود.

مدیر مجموعه پایگاه خبری معاونت فرهنگی وزارت بهداشت صدور کارنامه الکترونیکی را شیوه جدید ارزیابی ها عنوان کرد و گفت: الکترونیکی شدن دوره های ارزیابی و صدور کارنامه الکترونیکی یکی از رویدادهای تازه در این ارزیابی است. 

وی ادامه داد: در حال حاضر هر پایگاه خبری معاونت های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دارای یک کارنامه الکترونیکی است که هر سه‌ماه یک‌بار به‌روز شده و مدیران شعب دانشگاهی این معاونت ضمن آشنایی با نقاط ضعف و قوت فعالیت‌های رسانه ای خود، جایگاه فعلی خود را به نسبت دیگر دانشگاه‌ها و فاصله با وضعیت استاندارد و مطلوب ملاحظه می‌کنند.

معماری «نظام ارزیابی و ثبت رتبه‌بندی دوره‌ای» را یکی از سیاست‌ها و اقدامات کارآمدی دانست که منجر به افزایش سطح کیفی فعالیت‌ها می‌شود.

وی گفت: در تمامی فعالیت‌های سازمانی، چنانچه به سه مقوله «نظارت دقیق»، «ارزیابی کارشناسی وضعیت موجود» و «ترسیم وضعیت استاندارد» توجه شود، می‌توان انتظار بهبود وضعیت موجود را داشت و به هر میزان ارزیابی‌ و نظارت‌ها کاهش یابد، شاهد «حرکت معکوس» و «حتی انحراف از مسیر اصلی» خواهیم بود.

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اعلام این‌که کارنامه الکترونیکی وضعیت فعالیت‌های رسانه‌ای معاونت های فرهنگی به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ارایه شده است، گفت: تمام معاونان فرهنگی و دانشجویی و مدیران شعب دانشگاهی معاونت فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با مطالعه کارنامه‌الکترونیکی، با نقاط ضعف و قوت عملکرد خود آشنا شوند و تمهیدات لازم را برای رفع مشکلات احتمالی بیندیشند.

پایگاه خبری و اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با نام اختصاری «مفدا» در حال فعالیت است و در سراسر کشور بیش از ۸۰۰ دانشجوی علوم پزشکی با این پایگاه همکاری می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش