مردم قصرشیرین محدودیت‌های منع تردد را به خوبی رعایت می‌کنند

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: مردم این شهرستان از روز شنبه اول آذرماه تاکنون با اجرای محدودیت‌های منع تردد به خوبی از قانون تبعیت کرده و همکاری خوبی با مسوولان داشته‌اند.

مرادعلی تاتار روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پلاک های غیربومی در سه نقطه ورودی، حق ورود به داخل شهرستان را ندارند و در صورت مشاهده با تذکر پلیس اقدام به بازگشت می کنند که در صورت بی توجهی به هشدارهای پلیس و ادامه مسیر برای آن ها اعمال قانون صورت گرفته و جریمه و توقیف در انتظار آن ها است.

وی با بیان اینکه برای تعدادی از خودروهای غیربومی اعمال قانون صورت گرفته، اظهار داشت: همچنین دوربین های بین راهی نیز به صورت هوشمند اقدام به ثبت تخلفات پلاک های غیربومی با توجه به اعمال محدودیت ها می کند.

فرماندار قصرشیرین گفت: برای موارد خاص افرادی که نیاز به تردد دارند مانند کارمندان شهرستانی و یا افراد نظامی و یا بیماران صعب العلاج که نیازمند تردد هستند نیز هماهنگی لازم برای ورود و خروج آن ها انجام می شود.

تاتار اضافه کرد: مشاغل سطح یک و ۲ با رعایت دستورالعمل های بهداشتی فعالیت می کنند و روزانه به صورت مستمر بر فعالیت آن ها نظارت های لازم اعمال می شود.

وی اظهار داشت: همچنین مشاغل سطح سه و چهار نیز با توجه به وضعیت قصرشیرین تعطیل است و هیچ گونه آیین تجمعی در شهرستان برگزار نمی شود و تمامی گردهمایی ها ممنوع است.

او گفت: نحوه استفاده شهروندان از ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی با بازدیدهایی که انجام می شود بسیار رضایت بخش است و البته از مردم می خواهیم همچنان رعایت اصول بهداشتی و از همه مهم تر استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی را جدی بگیرند چون همچنان آمار مبتلایان به کرونا نگران کننده است.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین با دعوت از مردم به در خانه ماندن و پرهیز از ترددهای غیرضروری در سطح شهر، گفت: یک فرد مبتلا می تواند عامل انتقال بیماری کووید ۱۹ به تعداد زیادی از افراد باشد از این رو از مبتلایان و خانواده های آنان درخواست داریم به قرنطینه ۲ هفته ای پایبند باشند تا شاهد کاهش میزان مبتلایان و مهار موج سوم کرونا باشیم.

او ادامه داد: پایبندی مردم به اعمال محدودیت ها نشان دهنده احساس مسوولیت افراد در قبال سلامتی خود، خانواده و دیگران است.

شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این مرزها انجام می شود.

سرخط اخبار استان‌ها