اهل سنت در کاروان‌های زیارتی سیستان‌وبلوچستان مشارکت داده شوند

زاهدان- ایرنا- نماینده رهبرمعظم انقلاب در اموراهل سنت سیستان‌وبلوچستان گفت: مشارکت اهل سنت در کاروان‌های زیارتی اعم از حج و عتبات عالیات باید مدنظر مسوولان سازمان حج و زیارت این استان باشد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی روز دوشنبه در دیدار مدیر حج و زیارت و مسوول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان با اشاره به گستردگی کار سازمان حج و زیارت، اظهارداشت: زیارت از جنبه‌های مختلف حائز اهمیت است که یک‌جهت آن معنوی و ایجاد ارتباط باخداست و جهت دیگر تکریم و احترام اولیای الهی و شناخت آن‌هاست که اسوه و الگوی ما در زندگی هستند و باید از فرصت زیارت برای شناخت سنت و سیره آنان بهره‌برداری حداکثری کنیم.
امام جمعه زاهدان بیان کرد: یک‌ جهت مهم در کار سازمان حج و زیارت ارائه خدمات به‌گونه‌ای مطلوب است تا در فضای رقابت انتخاب شود و مردم به‌سوی آن جذب شوند نه اینکه با سخت‌گیری اجازه کار به دیگر کاروان‌ها داده نشود و عملا هیچ رقیبی وجود نداشته باشد.
رییس شورای فرهنگ عمومی سیستان‌وبلوچستان تأکید کرد: در چنین کارهایی وجود انسان‌های باتجربه و با نیت خیر عاملی برای بهتر شدن روند خدمات و کاهش هزینه‌ها خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: جدای از تبلیغات برخی فرقه‌های تازه تأسیس، فرهنگ زیارت در میان مردم و علمای اهل سنت بوده و هرچند برخی از افراد تحت تأثیر تبلیغات بیرونی حرف می‌زنند اما مبانی اهل سنت این نیست و عمل و سیره بزرگان اهل سنت، زیارت امامان معصوم(ع) بوده است.
 مدیر سازمان حج و زیارت سیستان‌وبلوچستان به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت این مجموعه پرداخت و افزود: برای جلوگیری از ایجاد انحصار و سو استفاده، تعداد شرکت‌های حج و زیارت استان از ۱۲ به ۲۴ عدد رسیده است.
علی‌اکبر غلام‌پور افزود: در منطقه سیستان ۹ مدیر عتبات وجود داشت که با پیگیری‌های انجام‌شده ۹۰ مجوز دیگر صادر شده و قرار است داوطلبان مورد مصاحبه و آموزش قرار گیرند و سپس این طرح در گام‌های بعدی در جنوب استان نیز عملیاتی شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha