تاسیس باشگاه مجازی ورزش‌های ‌همگانی برای دانشجویان وزارت بهداشت

تهران- ایرنا- اداره ورزش‌های همگانی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای نخستین بار باشگاه مجازی ورزش های همگانی را برای دانشجویان تاسیس می کند.

به گزارش روز دوشنبه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، حسین میرزاراه کوشکی رییس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت گفت: این باشگاه در نوع خود نخستین باشگاه ورزشی مجازی است که در سطح کشور تأسیس شده است.

وی افزود: تاکنون ۱۵ درصد از برنامه‌های اجرایی این باشگاه پیش رفته و در حال کامل کردن مقدمات لازم برای پیشبرد اهداف خود در مسیر تأسیس این باشگاه هستیم. تلاش اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت راه‌اندازی این باشگاه در آذر ماه است.

سایتی برای باشگاه مجازی ورزش‌های همگانی و قهرمانی وزارت بهداشت طراحی شده است که در نظر است برای المپیاد بازی‌های فکری از طریق این سایت وارد عمل شویم. بر اساس برنامه در نظر گرفته شده، پیشرفت کار باشگاه در سه مرحله ۶ ماهه اتفاق خواهد افتاد که شامل مرحله درون سازمانی، مرحله برون سازمانی و مرحله درون سازمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است.

کوشکی در ادامه عنوان کرد: دانشجو با ثبت نام در این باشگاه می‌تواند عضوی از باشگاه شود و به هیچ عنوان برای ثبت نام در باشگاه نیاز به مکان و یا تجهیزات خاصی نیست.

رییس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت، نسبت به موفقیت باشگاه در مسیر اهداف تعیین شده ابراز امیدواری کرد و گفت: برای موفقیت در مسیر باشگاه نیازمند زیرساخت قوی در حوزه مجازی هستیم تا با داشتن سایتی قدرتمند، علاقه‌مندان و اعضای باشگاه پوشش لازم داده شوند و در این خصوص نیاز به بانک اطلاعاتی قوی داریم.

وی درباره عضویت دانشجویان در باشگاه مجازی ورزش‌های همگانی و قهرمانی وزارت بهداشت، گفت: پس از ثبت‌نام دانشجویان و عضویت در باشگاه، دانشجویان عضو شده وارد انجمن‌های ورزشی خواهند شد و هر فرد بسته به انجمن انتخابی خود، آموزش های لازم را دریافت می‌کند و از سوی دیگر می‌تواند در مسابقات ورزشی اعلامی در باشگاه شرکت کند.

این مقام مسؤول تاکید کرد: کار در این باشگاه از ۸ رشته آغاز شده است  که شامل رشته‌های دارت، روبیک، طناب زنی، آمادگی جسمانی و در بخش‌های آزاد شامل رشته‌های روپایی، هدف‌زنی والیبال، فریزبی و لیوان چینی می‌شود. در ادامه کار باشگاه، افزایش رشته‌ها را بر اساس نوع علاقه مخاطبان خواهد داشت.

لزوم ادامه ورزش در فضای مجازی

در ادامه رحمان خدابنده‌لو مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت گفت: طرح تاسیس باشگاه مجازی ورزش‌های همگانی و قهرمانی ایده‌ای بود که اوایل سال جاری با شروع اپیدمی کرونا مطرح شد. در نهایت این باشگاه به نام وزارت بهداشت ثبت شد.

وی افزود: با شیوع ویروس کرونا، مسابقات حضوری ورزشی در وزارت بهداشت تعطیل شد و مسابقات ورزشی مجازی به سرعت در فروردین ماه سال جاری در چهار رشته برگزار شد. مرحله دوم این مسابقات نیز به تازگی برگزار شد و این روند همچنان تا المپیاد بازی‌های همگانی و ورزش‌های الکترونیک ادامه دارد.

خدابنده لو ادامه داد: از همان ابتدای شیوع کرونا در کشور، نگرانی حضور نیافتن دانشجویان و برگزار نشدن مسابقات ورزشی به شکل حضوری و صدمات ناشی از محدودیت‌های تحرکی ناشی از شیوع کرونا وجود داشت، اما با جایگزین کردن مسابقات ورزشی مجازی، روحیه تمرین، تلاش و رقابت ورزشی در میان دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی حفظ می شود.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت تاکید کرد: ایده تأسیس باشگاه مجازی نیز از همین بدنه شکل گرفت تا بتواند ساختار منسجمی در حوزه ورزش‌های مجازی داشته باشد.

خدابنده‌لو با بیان این‌که پس از رفع شدن محدودیت‌های کرونایی، ورزش در فضای مجازی ادامه خواهد داشت، گفت: برقراری ارتباط مستقیم با ورزشکاران یکی از ویژگی های باشگاه‌ ورزشی مجازی است، به نحوی که بازیکنان می‌توانند با ثبت نام در باشگاه، آموزش‌های لازم را دریافت کنند، مربی داشته باشند، با حضور مربی تمرین کنند و در نهایت در مسابقات حضور یابند. در این مسیر نگاه به مسابقات بین المللی است تا با حمایت از این ورزشکاران امکان حضور در ورزش‌های همگانی به صورت مجازی وجود داشته باشد.

این مقام مسؤول با بیان این‌که باشگاه مجازی ورزش‌های همگانی و قهرمانی وزارت بهداشت به ورزش‌های همگانی به صورت حرفه‌ای‌تر نگاه می‌کند، بیان داشت: به دنبال تأسیس باشگاه، اعضای ثبت‌نامی پس از فارغ التحصیلی رها نخواهند شد. به دیگر معنا حدود ۸۰ درصد دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی که در نهایت در بخش‌های بهداشت و درمان شاغل می‌شوند با عضویت در باشگاه، پس از فارغ التحصیلی نیز می‌توانند فعالیت خود را در باشگاه ادامه دهند.

وی تصریح کرد: بر این اساس با توجه به بانک اطلاعاتی که از طریق این باشگاه خواهیم داشت، در حوزه مسابقات حضوری هم می‌توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

به گزارش ایرنا، باشگاه مجازی ورزش های همگان برای نخستین بار تاسیس می شود و بر اساس اظهارات مسئولان اداره ورزش های همگانی وزارت بهداشت، مقدمات اجرایی این باشگاه تا ۱۶ آذر ماه به اتمام رسیده و قرار است در این روز به مناسبت روز دانشگاه این باشگاه مجازی ورزشی افتتاح شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش