ارزش معاملات بورسی در آذربایجان‌‎غربی به ۲۵۰۰ میلیارد ریال رسید

ارومیه- ایرنا- مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به معامله بیش از ۲۵۱ میلیون و ۲۷ هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی در استان طی آبان ماه امسال گفت: ارزش معامله‌های این بازار طی ماه گذشته در استان بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بود.

وحید جوادی روز دوشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شاخص کل بورس آذربایجان‌غربی طی آبان ماه در مقایسه با ماه پیش از آن با ۶۷ هزار و ۵۳ واحد کاهش به یک میلیون و ۳۴۵ هزار و ۳۰۱ واحد رسید.

وی با اشاره به اینکه طی ماه گذشته شاخص بازار فرابورس نیز کاهش ۳۲۴ واحدی را تجربه کرد، افزود: این شاخص نیز در پایان آبان ماه به ۱۶ هزار و ۶۴۶ واحد رسید.

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه طی این مدت در بورس استان، ۱۱ کارگزار از ۱۶ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق ‌تقدم شرکت‌های بورسی و فرابورسی را معامله کردند، افزود: در این مدت نمایندگی شرکت کارگزاری "بورسیران" بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۲۲ درصد به خود اختصاص داد.

جوادی، از سهم ۴۹ درصدی خرید در ماه گذشته خبر داد و بیان کرد: طی این مدت، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با هفت درصد، بیشترین ارزش کل معامله‌ها را به خود اختصاص داد و در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار گرفت.

بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ شمسی با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها