فرماندار فسا: تامین معاش آسیب‌دیدگان کرونا در شهرستان تداوم دارد

شیراز-ایرنا-معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان فسا از توابع استان فارس گفت: از زمان شیوع کرونا، تامین معاش نیازمندان به صورت مستمر و مداوم ادامه دارد.

حسین آرگیو، دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت:با همکاری امام جمعه، سپاه ، بسیج، کمیته امداد،بهزیستی، روحانیت مساجد و نیروهای جهادی بسته‌های معیشتی بین نیازمندان شهرستان فسا توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: افراد به محض ورود به زندان و یا کمپ های ترک اعتیاد تحت معاینه پزشک مربوط قرار می گیرند و به مدت ۲ هفته در قرنطینه به سر می برند همچنین تمام پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با بیماری کرونا در زندان و در کمپ های ترک اعتیاد به شدت رعایت می‌شود.

فرماندار فسا اظهار داشت: در شهرستان فسا تمام افراد مبتلا به کرونا که برای تنفس نیاز به اکسیژن داشته باشند در بیمارستان در بخش مربوط به بیماران کرونایی و تحت نظر پزشک معالج قرار می گیرند و تا برطرف نشدن مشکل تنفسی به هیچ وجه از بیمارستان مرخص نمی شوند.

وی بیان کرد: اگر در موج های اول و دوم کرونا تعداد فوتی های ناشی از این بیماری کم بود اما متاسفانه در موج سوم تعداد فوتی های ناشی از آن بسیار بیشتر شده است.

معاون استاندار فارس گفت: افرادی که در شهرستان فسا به علت ابتلا به بیماری کرونا فوت می کنند با توجه به نظر خانواده هایشان در شهر و دیار خود و در مکان های از پیش تعیین شده و طبق پروتکل های بهداشتی به خاک سپرده می شوند.

آرگیو اضافه کرد: شهرستان فسا از حیث رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار خوب عمل کرده است اما شرایط فعلی بسیار حساس است و نیاز است که در زمینه اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی بیشتر از گذشته تلاش کنیم.

 وی از خدمات ارزنده خبرنگاران و فعالان رسانه ای که در امر آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و جلب مشارکت مردم در زمینه پیشبرد مناسب برنامه های ابلاغی ستاد ملی و استانی پیشگیری و مقابله با کرونا تلاش می کنند قدردانی کرد.

فرماندار فسا بیان کرد: شیوع بیماری کرونا در کشور و استان ما، با همه سختی ها، مرارت ها و تلخی ها، جلوه های کم نظیر و قابل ستایشی از شکوه همبستگی، همدلی، وحدت ملی و روحیه نوع دوستی و ایثارگری مردم دلسوز و فداکار ایران اسلامی را به نمایش گذاشت.

فرماندار فسا گفت: اولویت اصلی و اساسی دولت در سال ۹۹ امنیت ، معیشت و سلامتی مردم بودکه متاسفانه با شیوع ویروس کووید ۱۹ مردم در روزهای سختی به سر می برند.

آرگیو اضافه کرد: از زمان شروع موج سوم کرونا تاکنون و در قالب اجرای پروتکل های بهداشتی تعداد ۳۰۰ بازرسی از واحدهای صنفی شهرستان فسا  انجام شده است که این موارد با شروع محدودیت های جدید هم شدت یافته است در این بازرسی ها به ۳۵ واحد صنفی تذکر کتبی داده شده و ۲۰ واحد صنفی  هم طبق هماهنگی با مقام قضایی پلمب شدند.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =