۳ آذر ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۱
کد خبرنگار: 1276
کد خبر: 84120306
۱ نفر

برچسب‌ها

امدادرسانی به ۳۰۲ متاثر حوادث جوی طی ۴۸ ساعت گذشته

تهران - ایرنا - معاون عملیات سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر، از امدادرسانی به ۳۰۲ نفر از متاثرین در حوادث جوی طی ۴۸ ساعت گذشته در ۲۲ شهر، روستا، مناطق عشایر نشین و ۲ محورهای کوهستانی ۹ استان خبر داد.

محمد باقر محمدی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا ضمن تشریح آخرین اقدامات انجام شده از سوی نیروهای امدادرسان هلال احمر در ۴۸ ساعت گذشته در استان های متاثر از حوادث جوی و اقلیمی افزود: طبق آخرین اخبار ارزیابی شده دریافتی از سوی گروه های امداد و نجات، حوادث یادشده مسافران را در استان های بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، قزوین، کرمانشاه، گلستان، لرستان و همدان با مشکلاتی همراه کرده بود.

وی ادامه داد: با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در ۴۸ ساعت گذشته ۱۱۰ نفر از هموطنان و مسافران متاثر از حوادث جوی و اقلیمی در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری، مدارس، مساجد و نظایر آن اسکان اضطراری و موقت یافتند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: تخلیه آب از ۱۵ واحد منزل مسکونی، از دیگر اقدامات ۲۹ تیم (متشکل از ۹۹ نفر امدادگر و نجاتگر هلال احمر) در خدمات رسانی به هموطنان و مسافران در ۹ استان کشور بوده است.

محمدی توضیح داد: با تلاش نیروهای امدادی هلال احمر در ۴۸ ساعت گذشته ۲۰ دستگاه چادر امدادی، ۱۶۵ تخته پتو، ۷۵ تخته موکت،   ۳۵۳ کیلوگرم نایلون، ۱۷۹ قوطی انواع کنسرو، ۳۱۷ کیلوگرم برنج، ۱۰۱ کیلوگرم حبوبات، ۱۳۸ ست شستشو و ۱۱۰ کیلوگرم قند و شکر در میان متاثرین از حوادث جوی توزیع شده است.

وی اعلام کرد: امدادرسانی در استان خوزستان (هفتگل و مسجد سلیمان) و استان بوشهر (دیلم) با جدیت ادامه دارد.  

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

وی گفت: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار جامعه