پنج شهرک صنفی تخصصی در خراسان رضوی مجوز فعالیت گرفتند

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: صدور مجوز برای فعالیت پنج شهرک صنفی تخصصی در این استان با سرمایه گذاری ۱۰ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای هشت هزار نفر در زمینی به مساحت ۷۸ هکتار نهایی شده و عملیات اجرایی آنها به زودی آغاز می‌شود.

علی رسولیان روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از مهمترین بخشهایی که می‌تواند منجر به اشتغال شود، استفاده حداکثری از اصناف تولیدی است.

وی ادامه داد: صنوف تولیدی بسیار از جمله صنایع پروفیل، پلاستیک، فرش، کفش و زیورآلات در مشهد با اشتغالزایی بسیار قابلیت ساماندهی در قالب شهرک صنفی تخصصی با محوریت اتاق اصناف را دارند تا بتوان از این طریق هم افزایی لازم را بین بنگاه‌های اقتصادی بوجود آورد و سطح توانمندی آنها را در زمینه فروش و صادرات محصولات ارتقا داد و فرصتهایی برای رعایت موازین زیست محیطی از سوی صنوف ایجاد کرد.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: در این راستا ایجاد هفت شهرک تخصصی صنفی در مشهد در دستور کار قرار گرفت که مجوز آغاز به کار پنج شهرک شامل صنایع پروفیل، پلاستیک، جعبه سازان، فرش، آجیل و خشکبار نهایی شده و بهره‌برداری از آنها به زودی آغاز می‌شود.

وی افزود: در نشست کارگروه ستاد تسهیل که هفته جاری برای بررسی مشکلات شهرکهای صنفی استان برگزار شد، درخواست این صنوف برای تبدیل به شهرک صنعتی غیردولتی، دریافت مجوز از اداره کل حفاظت محیط زیست، مجوز از کارگروه امور زیربنایی بررسی و تصمیمات لازم برای آنها اتخاذ شد.

خراسان رضوی ۲۶ اتاق اصناف و ۴۳۹ اتحادیه دارد و تعداد واحدهای صنفی فعال و دارای پروانه کسب در این استان ۱۷۶ هزار و ۶۸۸ واحد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها