لزوم سرمایه‌گذاری در خودروسازی برای رسیدن به فناوری‌های نوین جهانی

تهران- ایرنا- معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سرمایه‌گذاری در توسعه صنعت خودرو دغدغه‌ای جدی است و اگر اقدامی در این زمینه انجام نشود، شکاف فناوری در این حوزه روز به روز با شرکت‌های بزرگ جهانی بیشتر می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، 《سعید زرندی》 در نشست با مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، افزود: صنعت خودروسازی حاصل سیاست‌گذاری‌های دوره‌های مختلف در گذشته بوده و آثار مثبت و منفی آن قابل مشاهده است.

وی بیان‌داشت: از خودروسازان کشور انتظار می‌رود مشابه خودروسازان بزرگ جهان خدمات ارائه کنند، اما باید دید آیا شرایط تولید نیز مشابه و مساوی است؟

زرندی ادامه‌داد: تصمیم‌گیری و کار در شرایط کنونی سخت‌تر از هر زمان دیگری است و باید ابتکار عمل‌هایی در پیش گرفت تا شرایط به خوبی مدیریت شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، حمل‌و نقل عمومی را از جمله ضروریات مهم و اساسی مردم برشمرد و با تاکید بر برنامه‌ریزی حاکمیتی در این زمینه، گفت: باید در این بخش برنامه‌های جدی به اجرا گذاشته شود.

وی، خودروسازی را صنعت مهم کشور توصیف کرد و افزود: براساس محاسبات انجام شده، بیش از ۱۲ درصد ارزش ستانده کشور،‌ ۱۲ درصد اشتغال و دست‌کم ۱۵ میلیارد دلار کاهش ارزبری توسط دو خودروساز کشور،‌ اهمیت این صنعت را مضاعف کرده است.

زرندی با اشاره به مشکلات و موانع در مسیر تامین مالی از طریق بانک‌ها، بر استفاده از روش‌های نوین مالی تاکید کرد و گفت:‌ باید مدل‌های جدیدی تعریف کرده و با ایجاد اعتماد در بین مردم، نقدینگی موجود در جامعه را به سمت تولید هدایت کنیم.

به گزارش ایرنا، بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید ۴۹۶ هزار و ۸۷۶ دستگاه خودرو از سوی ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو از ابتدای امسال تا پایان مهر ماه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار اقتصاد