برف و باران آذربایجان غربی را فرا می‌گیرد

ارومیه- ایرنا- رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: با ورود سامانه بارشی از صبح روز پنجشنبه هفته جاری، شاهد بارش برف و باران در مناطق و شهرستان های مختلف استان خواهیم بود.

مهدی صابری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه بارشی فعالیتی چشمگیر در استان تا اوایل هفته بعد خواهد داشت که در ارتفاعات و حتی در شهر ارومیه احتمال بارش برف پیش بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: هفته آینده همچنین شاهد افت محسوس دما در استان خواهیم بود و احتمال اینکه در سایر شهرهای استان نیز بارش برف رخ دهد، وجود دارد. 

رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه بارش‌های پراکنده در استان به علت رطوبت موجود در هوا تا پایان امروز، دوشنبه ادامه می‌یابد، بیان کرد: به جز غبار و مه صبحگاهی تا روز پنجشنبه پدیده خاصی برای استان پیش بینی نمی‌شود.

صابری گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مرکز استان بین منفی یک و ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود و شهرستان چالدران سردترین شهر استان با دمای ۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر گزارش شد.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوبتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها