گرجستان قید حضور در جام جهانی کشتی را زد

تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گرجستان گفت: به احتمال زیاد در جام جهانی انفرادی در بلگراد صربستان حضور نخواهیم یافت و هدفمان کسب سهمیه‌های المپیک است.

به گزارش ایرنا، «گئورگی پانتبلیزه» افزود: ویروس کرونا سراسر کشور ما را درگیر کرده و دچار یک وضعیت دشوار شده‌ایم.

وی اظهار داشت: پس از رقابت‌های قهرمانی اروپا،  چهار اردوی تمرینی برگزار کردیم و همه چیز خوب بود اما در آخرین اردوی در باکوریانی نزدیک به ۱۰ نفر از اعضای تیم از جمله کشتی گیران، دستیار من، پزشک و ماساژور آلوده به ویروس کرونا شدند و من نیز مشکوک به ابتلا به این ویروس هستم که باید آزمایش مجدد بدهم.

وی در مورد ویروس کرونا گفت: افراد جوان و ورزشکار به راحتی کرونا را تحمل می‌کنند اما بستگی دارد به چه مقدار ویروس وارد بدن شده باشد و این امکان وجود دارد که ورزشکاران نیز به سختی به این بیماری مبتلا شوند.

سرمربی تیم کشتی آزاد گرجستان در مورد ۴ سهمیه باقی مانده المپیک این کشور گفت: در اوزان ۱۲۵ و ۹۷ کیلوگرم توسط پتریاشویلی و اودیکادزه سهمیه گرفته‌ایم و در وزن‌های دیگر باید سهمیه را کسب کنیم و کشتی‌گیران خوبی نظیر ولادمیر خنچیگاشویلی در وزن ۶۵ کیلوگرم، آوتاندیل کنتچادزه در وزن ۷۴ کیلوگرم و مارساگیشویلی و امیناشویلی در وزن ۸۶ کیلوگرم را در اختیار داریم و  فقط در سبک وزن (۵۷ کیلوگرم) هنوز نفر ما مشخص نشده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در پایان آذرماه برگزاری مسابقات قهرمانی گرجستان را در نظر داریم که امیدوارم تا آن زمان هم کشتی گیران بیمار و هم نفرات سالم بتوانند به آمادگی لازم برای حضور در این مسابقات دست یابند.

پیش از این قرار بود که رقابت‌های کشتی بزرگسالان جهان روزهای ۲۲ تا ۳۰ آذرماه در شهر بلگراد صربستان برگزار شود که اتحادیه جهانی کشتی تصمیم به لغو این مسابقات گرفت.

پس از اعلام اتحادیه جهانی کشتی مبنی بر لغو رقابت‌های کشتی بزرگسالان جهان، مسوولان این اتحادیه برای حفظ جایگاه کشتی در جهان و همچنین برگزاری یک رقابت بین‌المللی برای کشتی‌گیران، مسابقاتی را با عنوان جام جهانی انفرادی در همان تاریخ در کشور صربستان برگزار خواهند کرد.

مسوولان اتحادیه جهانی کشتی جایزه ۳۰۰ هزار فرانکی را برای نفرات برتر اوزان دهگانه کشتی آزاد، کشتی فرنگی و زنان اختصاص داده‌اند.

همچنین قرار بود که در خلال رقابت‌های جهانی کشتی مجمع عمومی سالیانه اتحادیه جهانی کشتی و انتخابات برای تعیین اعضای این اتحادیه برگزار شود که برگزاری آن به سال ۲۰۲۱ موکول شد.

مسوولان اتحادیه جهانی کشتی پیش از این اعلام کرده بودند که اگر قرار به برگزار شدن مسابقات جهانی در سال ۲۰۲۰ باشد باید از معیارهایی که توسط کمیته اجرایی تعیین شده است پیروی کند و برای برگزاری هر مسابقه باید ۸ تیم از ۱۰ تیم برتر رنکینگ و حداقل ۷۰درصد کشورهای شرکت کننده سال قبل در آن حاضر باشند (بر اساس حضور ورزشکار سال قبل).

این درحالی است که چندین کشور از جمله آمریکا، ژاپن، قزاقستان و کوبا به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا از حضور در این رقابت‌ها انصراف دادند.

تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران نیز قرار است تنها با ۴ کشتی‌گیر در جام جهانی انفرادی شرکت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار ورزش