بیش از ۹۰ درصد اصناف ارومیه محدودیت‌های کرونایی را رعایت کرده‌اند

ارومیه – ایرنا- رییس اتاق اصناف ارومیه با قدردانی از همراهی خوب اصناف در راستای اجرای طرح جامع محدودیت‌های کرونایی در مرکز استان گفت: ۹۰ درصد اصناف شهرستان، این محدودیت‌ها را به طور  کامل رعایت کرده‌اند.

اصغر طاهری پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود مشکلات مالی زیاد از جمله اجاره های قابل توجه و بدهی ها در قالب چک، اصناف ارومیه همکاری بسیار خوبی در راستای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا داشته اند.

وی اضافه کرد: کمتر از ۱۰ درصد اصناف تاکنون با این طرح همراهی نکرده اند که در این خصوص نیز اخطارهای لازم داده شده است.

رییس اتاق اصناف ارومیه ادامه داد: همه مغازه هایی که در گروه های شغلی ۲ تا ۴ قرار دارند، باید طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا بسته شوند که در صورت بی توجهی، این صنوف پلمب می شوند.

طاهری پور گفت: مغازه هایی نیز که در رده شغلی یک قرار دارند، طبق مصوبه این ستاد باید با رعایت موارد بهداشتی و پروتکل ها به فعالیت خود ادامه دهند که بازرسی هایی نیز در این خصوص در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، از ابتدای آذرماه جاری، طرح جامع محدودیت های کرونایی در آذربایجان غربی همزمان با سراسر کشور آغاز شده و در مهلت اولیه، ۲ هفته به طول می انجامد.

در آذربایجان غربی ۱۰ شهر شامل ارومیه، اشنویه، چایپاره، شوط، پیرانشهر، پلدشت، خوی، سلماس، میاندوآب و سردشت مشمول محدودیت های شهرهای قرمز می شوند.

هفت شهر مهاباد، ماکو، بوکان، چالدران، تکاب، شاهین دژ و پیرانشهر نیز در زمره شهرهای نارنجی قرار دارند.

این محدودیت ها حداقل تا جمعه هفته آینده ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =