۳ آذر ۱۳۹۹،‏ ۹:۴۱
کد خبرنگار: 3043
کد خبر: 84120250
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۰ درصد دانش آموزان قزوینی عضو شبکه شاد هستند

قزوین- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: هم‌اکنون ۹۰ درصد دانش آموزان قزوینی و ۱۰۰ درصد معلمان عضو شبکه شاد هستند و از برنامه‌های آموزشی این شبکه استفاده می‌کنند.

حسنعلی اصغری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه دانش‌آموزان در مدارس شهری و روستایی تقریبا  از امکانات آموزش مجازی برخوردار هستند، افزود: در حال حاضر ۱۰ درصد دانش آموزان به علت نداشتن زیرساخت‌های ارتباطی در مناطق روستایی و عدم برخورداری خانوارهای کم‌بضاعت از تلفن‌های هوشمند و تبلت از عضویت در شبکه شاد محروم هستند.

وی اظهار داشت : از شیوع کرونا تاکنون آموزش و پرورش با شعار "مدارس تعطیل است اما آموزش تعطیل نمی‌شود" فعالیت‌های خود را ادامه داده و معلمان مدارس با تمام توان فعالیت‌های آموزشی را از طریق فضای مجازی و شبکه شاد ادامه می‌دهند و مدیران مدارس نظارت کامل به برنامه‌های درسی دانش آموزان دارند .

اصغری با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ روستا در سطح استان به شبکه اینترنت دسترسی ندارند، ادامه داد: برای دانش آموزان این مناطق با استفاده از جزوه‌های آموزشی ،سی دی و تولید درسنامه و محتوای آموزشی یا از طریق تلویزیون آموزش ها انجام می‌شود.

این مسوول با بیان اینکه هیچ دانش آموزی از آموزش دور نیست ،تاکید کرد: کلاس‌ها در روستاها به دلیل کم بودن تعداد جمعیت اغلب به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود  و در شرایط فعلی با ارسال بسته‌های آموزشی با رعایت موارد بهداشتی آموزش‌ها ادامه دارد.

وی تصریح کرد: تلاش می شود همه دانش آموزان از امکانات آموزشی برابر برخوردار باشند و عدالت آموزشی برقرار باشد.

اصغری یادآور شد: هم اکنون امکانات آموزشی شبکه شاد افزایش یافته و موانع دسترسی به آن نیز تا حدودی برطرف شده است ولی کاستی‌ها نیز داریم که به مرور زمان حل خواهد شد.

استان قزوین دارای ۲۳۵ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها