پویش‌ها نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به کرونا دارند

تهران- ایرنا- نایب رییس فدراسیون همگانی گفت: پویش‌های آگاهی‌بخش در یک سال گذشته به دلیل کاهش کم تحرکی در روزهای کرونایی و حفظ وضعیت سیستم ایمنی بدن به عنوان یک عامل مهم در پیشگیری از ابتلا به کرونا سوق یافته است.

«رضا شجیع» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره برنامه‌های راهبردی معاونت فرهنگی و همگانی وزارت ورزش اظهار داشت: در یک سال گذشته موضوع طراحی و اجرای پویش‌های آگاهی‌بخش مورد توجه حوزه معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی قرار گرفته که این پویش‌ها و برنامه‌ها به سمت کاهش کم‌تحرکی در روزهای کرونایی و همچنین حفظ وضعیت سیستم ایمنی بدن به عنوان یک عامل مهم در پیشگیری از ابتلا به کرونا سوق یافته است.

وی افزود: به باور بسیاری از کارشناسان پویش‌های «ورزش در خانه» و «آماده باش» ۲ پویش بسیار موفق بودند که توانستند همگرایی بسیار خوبی بین دست اندرکاران ورزش کشور در تولید محتوای جذاب و مخاطب پسند فراهم کنند.

رییس دبیرخانه سلامت وزارت ورزش و جوانان به یکی از چالش‌هایی موجود  ورزش همگانی اشاره کرد و گفت: در گذشته حضور دست‌اندرکاران ورزش همگانی در فضای مجازی، حضوری هدفمند و سازمان یافته نبود که خوشبختانه با برنامه‌ریزی صورت گرفته و تغییر رویکردها، امروز شاهد مشارکت فعالانه‌تر جامعه ورزش همگانی در تولید محتوای متنوع هستیم و اینکه دیگر محتواها به یک پوستر ساده محدود نمی‌شود.  

شجیع ادامه داد: در طرح ملی «قرنطینه فعال» که به دلیل تعطیلی ۲ هفته‌ای در سراسر کشور اجرا خواهد شد، اکنون تداوم پویش «ورزش در خانه» را  داریم که بخشنامه آن توسط دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش به فدراسیون‌ها و ادارات کل‌ ورزش و جوانان ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: پویش «خانه فعال من» ویژه مربیان آمادگی جسمانی و خانواده‌های آنان در سراسر کشور، طرح جذابی دیگری است که آغاز شده و جشنواره ملی «حرکت سبز» با محوریت ساخت تجهیزات ورزشی از وسایل بازیافتی در خانه نیز طرح دیگری است که به طور حتم مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

مشاور معاون وزیر ورزش گفت: همه هیات‌های استانی،  انجمن‌ها و کمیته‌های زیر پوشش فدراسیون ورزش‌های همگانی روزانه  ۲ برنامه پخش زنده با محوریت آموزش و اجرای حرکات ورزشی تمرینی خواهند داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha