روزنامه نیککی ژاپن: سیستم پزشکی آمریکا دچار فرسایش شده است

تهران- ایرنا- روزنامه نیککی ژاپن در گزارشی با اشاره به اینکه شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از مرز ۱۲ میلیون نفر گذشته است، نوشت: در حالی که هم اکنون گسترش شیوع ویروس کرونا فراتر از «موج اول» در بهار و «موج دوم» در تابستان ادامه دارد، فرسایش نظام پزشکی به چالش جدی در آمریکا تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا، نیککی ( Nikkei ) روز دوشنبه افزود: اول آذر شمار مبتلایان در آمریکا از مرز ۱۲ میلیون نفر گذشت. همچنین شمار مبتلایان روزانه در این کشور به حدود ۲۰۰ هزار نفر رسیده است. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا، ‌برای پیشگیری گسترده از شیوع ویروس کرونا از مردم درخواست کرده است که از رفتن به مسافرت خودداری کنند اما با توجه به تعطیلات پیش رو در آمریکا به مناسبت روز شکرگزاری انتظار می رود شمار مبتلایان بیش از پیش افزایش یابد.  

به گزارش دانشگاه جان هاپکینز، ‌شمار مبتلایان آمریکا حدود ۲۰ درصد کل مبتلایان جهان را تشکیل می دهد، همچنین شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا در آمریکا به بیش از ۲۵۵ هزار نفر رسیده است. این در حالی است که شمار جان باختگان در سراسر جهان بیش از یک میلیون و ۳۷۷ هزار نفر است.  

نیککی در ادامه با استناد به گزارش «پروژه ردیابی کووید» که وضعیت شیوع ویروس کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می کند، آورده است: تعداد بیماران بستری در روز اول آذر، ۸۳ هزار و ۲۲۷ نفر بوده که این تعداد بیماران بستری در یک روز تاکنون در آمریکا سابقه نداشته است.

روزنامه ژاپنی در ادامه نوشت: ‌هم اکنون در بیش از ۲۰ ایالت آمریکا محدودیت هایی مانند ممنوعیت فعالیت های تجاری به جز صنایع ضروری و همچنین قرنطینه خانگی شبانه اعمال می شود اما با این حال، تعطیلات اواخر ماه نوامبر به مناسبت روز شکر گزاری زمینه را برای مسافرت و جمع شدن خانواده ها و دوستان فراهم می کند و ممکن است همین امر موجب گسترش دوباره شیوع ویروس کرونا در آمریکا شود.  

در این گزارش آمده است: در حالی که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا «توصیه های جدی» ‌ برای خودداری افراد از انواع سفرها در طول تعطیلات شکرگزاری منتشر کرده است، فرمانداران هفت ایالت از جمله ویسکانسین، مینه سوتا، ‌ اوهایو، کنتاکی و میشیگان در غرب آمریکا از شهروندان خواسته اند که مراسم شکرگزاری را با افراد غیر خانواده برگزار نکنند اما با این حال این توصیه ها یک دستور اجباری نیست و به همین علت به نظر می رسد که تاثیر این توصیه ها بسیار محدود باشد.

نیکی در پایان نوشته است: کانون جهانگردی آمریکا پیش بینی کرده است که تعداد مسافران هوایی در تعطیلات شکرگزاری ۴۷.۵ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۹ کاهش خواهد یافت و به دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر خواهد رسید.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار جهان