ادامه روند کاهشی بستری‌ روزانه بیماران کرونایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- مسوول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد دانشگاهی مبارزه با کرونای آذربایجان‌غربی با اشاره به تداوم روند کاهشی بستری های روزانه مربوط به بیماران حاد تنفسی به ویژه کرونا در استان طی ۲ روز گذشته گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۷۰ نفر به همین خاطر در مراکز درمانی شهرستان های مختلف بستری شده اند.

علی‌احمد آقاپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق آخرین آمار، تعداد بستری‌های ناشی از ابتلا به بیماری حاد تنفسی در آذربایجان‌غربی به هزار و ۴۷۵ نفر رسیده که از این تعداد ۶۹۲ نفر مشکوک و ۷۸۳ نفر مبتلا به کرونا هستند.

وی بیان کرد: تعداد بستری‌شدگان در آی‌سی‌یو نیز ۳۰۵ نفر است که از این تعداد، ۸۹ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

مسوول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد دانشگاهی مبارزه با کرونای آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش ۲۱ نفری تعداد فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: علاوه بر آن، آزمایش ۱۳ نفر که طی روزهای گذشته فوت کرده بودند، مثبت اعلام شده که با احتساب آنها تعداد کل فوت‌شدگان در استان به ۲ ‌هزار و ۶۷۴ نفر رسیده که روند افزایشی آنان بسیار خطرناک است.

آقاپور ادامه داد: از کل فوت شدگان ۲۴ ساعت گذشته، هفت نفر مربوط به ارومیه و ۱۴ نفر در ۹ شهرستان دیگر استان جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش ایرنا، آذربایجان‌غربی طی ۹ ماه شیوع بیماری کرونا در کشور، سه خیز شیوع را پشت سرگذاشته و به نظر می‌رسد شاهد تداوم خیز چهارم این بیماری در استان باشیم که البته به احتمال  زیاد خطرناک‌تر از گذشته خواهد بود.

تاکنون حدود ۵۹ میلیون نفر در دنیا و افزون بر ۸۵۴ هزار نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

از مجموع یک میلیون و ۳۹۴ هزار نفر جان باخته بر اثر کرونا در کشورهای مختلف دنیا نیز حدود ۳.۲ درصد مربوط به ایران است.

همچنین نزدیک به ۶ درصد فوتی های کشور طی حدود ۹ ماه اخیر مربوط به آذربایجان غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =