عملکرد بسیج در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی درخشان است

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده سپاه ناحیه روانسر گفت: در جریان شیوع ویروس کرونا و باتوجه به آسیب‌های این بیماری در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی، عملکرد بسیج شهرستان روانسر در این حوزه ها بسیار درخشان بوده است.

سرهنگ «محمدرضا الفتی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: توزیع بیش از سه هزار بسته معیشتی به ارزش بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال و توزیع ۵۰۰ بسته بهداشتی شامل محلول ضدعفونی و ماسک رایگان بین خانواده های نیازمند از مهمترین خدمات سپاه ناحیه روانسر است.
وی ادامه داد: توزیع ۲۴۰ بسته نوشت افزار بین دانش آموزان نیازمند، کمک به آزادی چهار نفر از زندانیان جرایم غیرعمد، پرداخت کمک هزینه به بیماران صعب العلاج به تعداد ۲۰ نفر، کمک هزینه ساخت یک واحد مسکونی و ضدعفونی و گندزدایی مناطق آلوده در سطح شهر و روستاها بخش دیگری از اقداماتی است که توسط سپاه ناحیه روانسر انجام شده است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه روانسر با بیان اینکه با توجه به شیوع بیماری کرونا، امسال برنامه های تجمعی و اجتماعات در هفته بسیج برگزار نمی شود، اضافه کرد: بسیجیان شهرستان اقدامات خود را بیشتر معطوف به طرح مهار ویروس کرونا و اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی معطوف کرده اند و نقش بسیج در تمامی کمیته های مراقبتی، حمایتی و نظارتی بسیار پررنگ دیده شد.
سرهنگ الفتی اظهار داشت: مردم ما بدانند که فرزندان بسیجی آنها در شرایط سخت کرونا نیز همانند گذشته در کنار آنها بوده و در حد توان در جهت رفع مشکلات معیشتی آنها برای عبور از شرایط بیماری از هیچ کمک و تلاشی دریغ نخواهند کرد.
وی تصریح کرد: در طول ۴۱ سال گذشته همواره بسیج بوده که آتش فتنه ها را خاموش کرده و جنگ هشت ساله علیه ملت ایران را به یک دفاع مقدس تبدیل کرد و در نهایت به پیروزی رسانده است.
فرمانده سپاه ناحیه روانسر گفت: در دوران سازندگی نیز وارد مرحله محرومیت زدایی شده و در سیل و زلزله و بیماری های واگیر از فلج اطفال تا بیماری کووید ۱۹ (کرونا)، این تفکر و روحیه بسیجی بوده که کار را به سرانجام رسانده و ان شاالله در این بیماری هم به سرانجامی نیک خواهد رساند.
وی افزود: امروز با گذشت بیش از چهار دهه از عمر بابرکت این شجره طیبه بسیج و تفکر بسیجی همچنان گره گشا و راه حل مشکلات کشور می باشد.
شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها