فوتی‌های کرونایی در کرمانشاه در آبان ۸۱ درصد افزایش یافت

کرمانشاه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: ۳۷۶ نفر از هم استانی‌ها در اثر ابتلا به کرونا با معیارهای تشخیصی قطعی جان خود را از دست دادند که نسبت به مهر ماه ۸۱ درصد افزایش داشت.

دکتر محمودرضا مرادی روز دوشنبه به ایرنا افزود: موارد بستری مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان در آبان ماه ۶ هزار و۷۹۲ نفر و تعداد موارد مبتلا به کووید ۱۹ که تست پی سی آر داده اند ۱۲ هزار و ۳۹۸ بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهارداشت: در این مدت تعداد ۵۶۷ نفر از موارد بستری در بخش ICU بوده اند.

وی اضافه کرد: در آبان ماه ۵۹ درصد موارد مرگ و میر در مردان رخ داده و میانگین سنی افرادی که جان خود را در اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند در مردان ۶۷ سال و در زنان ۶۸ سال بوده است.  

مرادی با بیان اینکه ۸۰ درصد مرگ های کرونایی در افراد بالای ۵۰ سال رخ داده است، گفت: در این مدت تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در استان نیز ۱۰۵ درصد افزایش داشته و به عبارتی بیش از ۲ برابر شده و تعداد بستری ها ۸۰ درصد نسبت به  ماه گذشته بیشتر شده است.  

وی با اعلام اینکه ۲۸ درصد مبتلایان آبان ماه بیشر از ۵۵ سال داشته اند، گفت: در این مدت ۵۷ درصد مبتلایان به کرونا را مردان تشکیل داده اند و میانگین سنی افراد مبتلا در مردان ۴۴ سال و در زنان ۴۶ سال بوده است.
شمار جانباختگان کووید ۱۹ در کرمانشاه به هزار و ۱۷۲ نفر رسید

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا گفت: ویروس کرونا جان ۱۱ هم استانی دیگر در شبانه روز گذشته را گرفت و شمار جانباختگان به هزار و ۱۷۲ نفر رسید.

مهدی محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ۱۱ نفر شامل چهار نفر در کرمانشاه، ۲ نفر در سرپل ذهاب و در شهرستان های اسلام آبادغرب، کنگاور، گیلانغرب، روانسر و دالاهو هم هر کدام یک نفر می‌شود.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۲۰۷ بیمار جدید با علایم بیماری کووید ۱۹ بستری و ۱۴۱ نفر پس از بهبودی ترخیص شدند و هم اکنون ۹۶۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند.

سرخط اخبار استان‌ها