تحولات امنیتی منطقه و پدافند غیرعامل در کمیسیون امنیت ملی مجلس

تهران- ایرنا- تحولات امنیتی منطقه و طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل با حضور امیر دریادار سیاری روز سه شنبه چهارم آذرماه در کمیسیون امنیت ملی بررسی می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار سیاسی ایرنا، بر اساس دستور کار کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی در روزهای پیش رو، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی روز سه شنبه چهارم آذر جمع بندی نهایی طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل و بررسی تحولات امنیتی منطقه با حضور امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده رئیس ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه معاونان را در دستور کار دارد.

همچنین در روز چهارشنبه پنجم آذر اعضای هیات رئیسه و روسای کمیته ها ساعت شش و نیم صبح نشست خواهند داشت.


 کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی صبح دوشنبه سوم آذر ماه قانون نظام وظیفه را با حضور مسئولان ذیربط بررسی و مرور خواهد کرد و همچنین کمیته مرز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی روز سه شنبه گزارش سید محمد مولوی نماینده مردم آبادان در خصوص بررسی آخرین وضعیت مرزی شهرستان آبادان و بخش اروندکنار ارائه خواهد شد و آخرین اخبار و تحولات مرتبط با مرزهای شمال غربی کشور با حضور مسئولان ذی‌ربط بررسی خواهد شد. 

بر اساس این گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها روز سه شنبه چهارم آذرماه طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اعاده شده از شورای نگهبان را با حضور نمایندگان شورای نگهبان،  مرکز پژوهشها و دستگاه‌های اجرایی بررسی خواهد کرد.

همچنین در این روز ادامه بررسی درخواست ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس درباره استانداری خوزستان با حضور نماینده متقاضی انجام خواهد شد. کمیسیون انرژی هم روز سه شنبه چهارم آذر ماه عملکرد قانون بودجه ۱۳۹۹ وزارت نفت و شرکتهای تابعه و همچنین پیش بینی اقدامات ضروری در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ این وزارتخانه را بررسی خواهد کرد. 

بحث و بررسی عملکرد بودجه جاری و پیشنهادی سال ۱۴۰۰ شرکت‌های دولتی بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت روز سه شنبه چهارم آذرماه در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات انجام می شود.

کمیسیون بهداشت و درمان هم روز سه شنبه چهارم آذر ابعاد طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص کنترل بیماری کرونا (طرح شهید قاسم سلیمانی) را بررسی خواهد کرد و در کمیته طرح ها و لوایح این کمیسیون روز دوشنبه سوم آذرماه لایحه حمایت از حقوق افراد مبتلا به اختلالات روانی بررسی خواهد شد.

اعضای کمیسیون صنایع و معادن روز سه شنبه چهارم آذرماه با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نشست دارند. این کمیسیون همچنین از دستاوردهای حوزه فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران بازدید خواهند داشت.

در نشست روز دوشنبه سوم آذرماه کمیسیون اقتصادی سه کارگروه ارزی جهت ادامه بررسی نوسانات و راهکارهای کنترل نابسامانی‌های حوزه ارزی و در روز سه شنبه چهارم آذر ماه طرح لایحه موافقتنامه همکاری اقتصادی و تجاری بین دولت های ساحلی خزر و روز چهارشنبه پنجم آذرماه بررسی لایحه پروتکل اصلاحی اساسنامه موسسه منطقه‌ای، استانداردسازی، ارزیابی انطباق و تایید صلاحیت و اندازه شناسی سازمان همکاری اقتصادی (ریسکام) بررسی خواهد شد.

کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه چهارم آذر ماه به ادامه بررسی طرح مدیریت تعارض منافع و همچنین استفساریه بند (ج) ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران خواهد پرداخت. کمیسیون اصل ۹۰ هم در سه شنبه پیش رو نشست هیات رئیسه کمیسیون و نشست کمیته های پنجگانه کمیسیون را دارد. 

به گزارش ایرنا، در روز دوشنبه سوم آذر عملکرد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با حضور وزارت صنعت، معدن و تجارت بانک مرکزی، وزارت کشور، اتاق ایران، دیوان محاسبات کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی بررسی و گزارش ارائه می شود. در این روز عملکرد وزارت صنعت معدن و تجارت از اجرای بند الف ماده ۴۶ قانون برنامه ششم توسعه کشور هم در این کمیسیون بررسی خواهد شد.
 

طرح اصلاح و الحاق موادی از قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان با حضور رئیس کمیته و کارشناسان مرکز پژوهش سه شنبه چهارم آذر ماه در کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس بر رسیدگی خواهد شد.
دعوت از وزیر ورزش و جوانان برای پاسخگویی به سوالات چند نماینده و بررسی اخبار فرهنگی برنامه دستور کار روز دوشنبه سوم آذر کمیسیون فرهنگی است این کمیسیون در روز سه شنبه چهارم آذر ماه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را برای پاسخگویی به سوالات چند نماینده دعوت کرده است.

کمیسیون قضایی و حقوقی روز سه شنبه چهارم آذرماه لایحه یک فوریتی الحاق یک تبصره به ماده ۱۴ قانون صدور چک مصوب ۱۳۵۵ و اصلاحات بعدی آن را بررسی خواهد کرد.

بر اساس این گزارش کمیسیون کشاورزی آب منابع طبیعی و محیط زیست روز سه‌شنبه چهارم آذر ماه ۹۹ میزبان وزیر نیرو برای پاسخگویی به سوالات چند نماینده می باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha