اظهارات مقتدا صدر درباره مشارکت جریان صدر در انتخابات آینده عراق

بغداد – ایرنا- «مقتدا صدر» رهبر جریان صدر، حمایت از این جریان برای ورود به انتخابات پارلمانی زودهنگام آینده عراق را در گرو امکان دستیابی آن به پست نخست وزیری دانست.

به گزارش ایرنا، مقتدا صدر رهبر جریان صدر عراق شنبه شب در توییتی درباره انتخابات پارلمانی زودهنگام آینده عراق نوشت: اگر زنده بودم و دنیایی باقی بود.. رویدادها را از نزدیک به دقت دنبال خواهم کرد و اگر دیدیم که انتخابات به یک اکثریت (صدری) در پارلمان منجر خواهد شد و آنها به پست نخست وزیری دست خواهند یافت و در نتیجه خواهم توانست آنها را یاری کنم و همانطور که با یکدیگر برای تکمیل پروژه اصلاحات از داخل پیمان بستیم، تصمیم به ورود شما به انتخابات خواهم گرفت.

وی افزود: علتی که باعث سوگندم برای عدم ورود به انتخابات شد، مرتفع شده است.. این فقط برای آن است که عراق را از فساد و دنباله روی و انحراف رهایی دهیم.

مقتدا صدر در پایان توییت خود نوشت: ای عزیزان، دین و مذهب و میهن در خطر است.. بدانید که همه شما مسئولید و همه شما نسبت به زیر دستانش بازخواست می شوید.

«علی اللامی» نماینده پارلمان عراق از ائتلاف «سائرون» مورد حمایت جریان صدر نیز پیشتر گفته بود که جریان صدر از جایگاه بالایی در میان مردم برای انتخابات پارلمانی زودهنگام آینده برخودار است و پیش بینی کرده بود که در پارلمان بعدی بیش از 54 کرسی را کسب کند.

وی افزوده بود که احتمال دارد که یک نخست وزیر از جریان صدر ببینیم؛ به شرط آنکه این جریان بتواند اکثریت آرای پارلمان را به دست آورد.

انتخابات زودهنگام پارلمانی عراق قرار است ششم ژوئن ۲۰۲۱ (نیمه خرداد ۱۴۰۰) برگزار شود. رییس جمهوری عراق ۱۵ آبانماه جاری قانون جدید انتخابات این کشور را پس از تصویب در پارلمان، تایید کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha