۲ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۱
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 84119943
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخطار تعطیلی برای ۷۰۰ واحد صنفی کرج صادر شد

کرج - ایرنا - معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج گفت: اولین روز از اجرای طرح جامع هوشمند محدودیت های کرونا در این شهرستان با اخطار تعطیلی و تذکر ارشادی برای ۷۰۰ واحد همراه بود .

 غفور قاسم پور شامگاه یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تعداد واحد صنفی از مجموع  چهار هزار  واحد مورد بازدید قرار گرفته اخطار تعطیلی دریافت کردند.

وی ادامه داد: همچنین در روز اول اجرای طرح جامع هوشمند محدودیت های کرونایی در کرج،  ۹۰ درصد صنوف مشمول محدودیت ها  قوانین را رعایت کرده و فعالیت های غیر ضروری در کرج متوقف و تعطیل شد.
قاسم پور گفت:  ۴۵  تیم نظارتی برای اجرای طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها کرونا از سوی فرمانداری و اتاق اصناف کرج به صورت ۲۴ ساعته فعال شده اند.

معاون استاندار البرز همچنین در خصوص اعمال قانون منع تردد خودروها با پلاک غیربومی نیز گفت : استقرار ایستگاه های موقت پلیس راهور در مسیر جاده کرج -  چالوس و ابتدای میدان امیرکبیر، ورودی بخش آسارا ( جاده چالوس)  از دیگر اقدامات انجام شده دراجرای این طرح است.

وی بیان داشت: همچنین از ابتدای اجرای طرح محدودیت ها ۱۲۷ دستگاه خودرو اعمال قانون و جریمه شده اند؛   منع تردد داخل شهری از ساعت ۲۱ شب الی ۴ صبح روز بعد که با جریمه ۲ میلیون ریالی همراه است، خودروهایی که از کرج به سایر شهرهای قرمز ورود کنند  مشمول جریمه ۱۰میلیون ریالی خواهند شد.

 کلیات طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ که از امروز اول آذرماه اجرایی شده  آن است که وضعیت شهرهای کل کشور به سه دسته زرد، نارنجی و قرمز تقسیم  شده که  در استان البرز شهرهای کرج، فردیس، نظرآباد، ساوجبلاغ قرمز و شهرهای اشتهارد و طالقان نارنجی می باشد.

 حوزه‌ها و فعالیت‌ها در همه این شهرها در پنج بخش  ادارات، تجاری، خدماتی و بازرگانی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی، ترددها را در بر می‌گیرد که متناسب با روند بیماری در هر شهر وضعیت سه گانه و  نوع محدودیت‌های مرتبط تعیین و اعمال ‌شود.

شاخص تعیین وضعیت شهرها در این طرح متمرکز برتعداد بستری با تست PCR مثبت روزانه است درسه دسته شهرهای زرد با بستری و تست PCR مثبت روزانه چهار نفر به ازای هر۱۰۰ هزار نفر،شهرهای نارنجی با بستری و تست PCR مثبت روزانه ۶  نفر به ازای هر ۱۰۰هزار نفر، شهرهای  قرمز با بستری و تست PCR مثبت روزانه ۱۰  نفر به ازای هر ۱۰۰هزار نفر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =